لطفا چند لحظه صبر نمائید

آبیاری دراسینا کامپکت


تأمین شرایط مناسب برای نگهداری دراسینا بسیار ساده است. شما هیچگاه از مراقبت و نگهداری از این گیاه خسته نمی شوید. چرا که به کمترین توجه شما قناعت می کند. در ادامه سعی داریم تا شرایط آبیاری این گیاه را برایتان شرح دهیم.
 


به طور کلی می توان گفت دراسینای سرسبز در هر دوره 7 الی 10 روزه تنها یکبار نیاز به آبیاری خواهید داشت. این گیاه می بایست به گونه ای آبیاری شود که آب از زیر گلدان آن خارج نشود. به عبارتی نیاز به آبیاری عمیق و غرقاب شدن ندارد. آنچه که در زمان آبیاری دراسینا کامپکت اهمیت دارد، عدم استفاده از آب املاح دار است.
اگر از جمله افرادی هستید که دائماً در حال سفر و دور از خانه به سر می برید، نگهداری از این گیاه برای شما نگران کننده نخواهد بود. چرا که دراسینای زیبا نیازی به آبیاری روزانه و منظم ندارد. برای آبیاری گیاه کافیست خاک آن را با انگشت تست کنید. اگر خاک گیاه در فاصل 3 الی 4 سانتی متری خشک و یا کم آب بود، اقدام به آبیاری کنید. ولی اگر رطوبت کافی داشت و انگشت شما در حین تست خیس شد، نیازی به آبیاری نخواهید داشت.
 

 
بدین منظور می توانید آب مورد نیاز برای آبیاری گیاه را برای 24 الی 48 ساعت در محیط معمولی نگهداری کنید تا املاح آن از بین برود. راه حل دیگر جوشاندن آب و یا استفاده از آب سرد شده داخل کتری است. آبیاری با آب کلر و یا فلوئوردار به مرور موجب خشک شدن نوک برگ ها شده و از زیبایی و طراوت گیاه کم می کند.
مقایسه 0 انصراف