لطفا چند لحظه صبر نمائید
layerIMG
layerIMG
layerIMG
layerIMG
layerIMG
layerIMG
layerIMG
Slide thumbnaillayerIMG
Slide thumbnaillayerIMG

آرالیای دروغین و روش نگداری آن

     برای معرفی گیاه آرالیای دروغین زیبا باید بگوییم که اصالتا متعلق به اسکاتلند است، می‌تواند در زیستگاه طبیعی خود تا حدود 15 متر هم رشد کند. البته خیالتان راحت باشد. چون آرالیای دروغین در آپارتمان ها و به طور کلی دور از زیستگاه اصلی خود، نمی‌تواند خیلی رشد کند و مشکلی برای شما از نظر ارتفاع ایجاد نخواهد کرد. یکی از اصلی‌ترین دلایل نگهداری از این آرالیا، برگ‌های جذاب و زیبای آن است. برگ‌هایی به رنگ سبز تیره، بلند و ظریف. برگ‌های بخش پایینی این گیاه احتمالا شما را شدیدا به یاد گیاه ماریجوانا می‌اندازد، اما این شباهت فقط ظاهری است و این دو گیاه ارتباطی به هم ندارند.


 
     این گیاه معمولا به عنوان گیاهی آپارتمانی و در داخل خانه نگهداری می‌شود، البته می‌توانید آن را در خارج از خانه نیز قرار دهید؛ اما تطبیق پذیری مجدد با محیط داخلی خانه برای گیاهی که تابستان را در حیاط گذرانده کمی دشوار است. گیاه آرالیای دروغین به نگهداری زیادی احتیاج ندارد و در عین حال ظرافت و زیبایی خاصی به محیط می‌بخشد، به همین دلیل این گیاه انتخاب بسیار مناسبی برای منزل و ادارات است. شرایط نگهداری رطوبت و دما هر چه مرطوب‌تر، بهتر! گیاه آرالیای دروغین در فضای مرطوب مثل حمام، خوشحال‌تر است. اما اگر نمی‌خواهید آن را در محیط مرطوب قرار دهید، باید برگهای آن را مرتبا آب پاشی کنید.
برای نگهداری آرالیای دروغین در خانه، نیازی نیست که با دماسنج در اطراف آن بگردید! چون این گیاه تزئینی زیبا، در دمای معمولی خانه (18 الی 29 سانتی گراد) به خوبی رشد خواهد کرد. مواظب باشید که گیاه هرگز سرما را تجربه نکند. چون با رسیدن دما به زیر 15 درجه، برگهای گیاه شروع به آسیب دیدن می‌کنند. خاک مناسب این گیاه خاک سبک را دوست دارد و شما یمتوانید از ترکیب پیت ماس و پرلیت فلات کالا برای آن استفاده کنید.
این گیاه خاکی اسفنجی را دوست ندارد و باعث مشکلات ریشه در این گیاه خواهد شد. خاکی با پایه پیت برای کاشت این گیاه مناسب است، اما حتما دقت کنید که دانه‌های پیت درشت باشند تا زهکشی خوبی در خاک به وجود آید. آرالیای دروغین خاک‌های اسفنج مانند را دوست ندارد.  
مقایسه 0 انصراف