لطفا چند لحظه صبر نمائید

آشنایی با گل لیسیانتوس


این گل با نام انگلیسی Lisianthus و نام علمی Eustoma grandiflorum گیاهی یکساله، دو ساله یا چند ساله بومی آمریکا می باشد. 
لیسیانتوس گلی زیبا و پرطرفدار است که گل بریده آن در انواع دسته گل ها از جمله دسته گل عروس استفاده می شود. این گل انواع پاکوتاه و پابلند دارد که انواع پاکوتاه برای کاشت گلدانی و انواع پابلند برای استفاده در دسته گل مناسبند. این گل در رنگ های سفید، بنفش، صورتی و آبی و در نوع کم پر و پر پر دیده می شود. تنوع رنگی فراوان این گل به شما امکان انتخاب برای انواع دسته گل ها و مناسبت ها را می دهد. مثلا دسته گل لیسیانتوس سفید در بین تازه عروس ها بسیار پرطرفدار است. علاوه بر استفاده به صورت گل بریده، بعضی از انواع این گیاه را می توان به صورت گلدانی هم پرورش داد. برای پرورش لیسیانتوس تنها کافیست نکات کاشت و نگهداری آن را بدانید و محل مناسبی برای گلدانتان انتخاب کنید. 
 


ارتفاع گیاه در فضا آزاد تا 70 سانتی متر می رسد اما نوع گلدانی ارتفاعی بین 15 تا 60 سانتی متر دارد. از گل بریده لیسیانتوس در هنر گل آرایی و در تزیین دسته گل های مختلف استفاده فراوانی می شود. در ادامه به شما می گوییم گل لیسیانتوس نماد چیست و هر رنگ آن چه پیامی را به مخاطب می رساند.

کاشت و پرورش لیسیانتوس
گل لیسیانتوس را اخیرا به صورت گلدانی پرورش می دهند و به همین شکل هم در بازار موجود است. البته این گل به جابه جایی حساس بوده و بعد از کاشت در گلدان بهتر است از تعویض مکان آن پرهیز کنید. کاشت گیاه از طریق بذر گل لیسیانتوس هم انجام می شود که بهترین زمان انجام آن فصل بهار است. شما می توانید بذر گل لیسیانتوس را در فصل پاییز هم بکارید و بعد از حدود 3 ماه نشاها را به محل اصلی منتقل کنید. 
 


گل لیسیانتوس نماد چیست؟
دسته گل لیسیانتوس را معمولا برای ابراز تشکر و قدردانی هدیه می دهند. این گل می تواند هدیه مناسبی برای تبریک سالگرد ازدواج باشد چرا که به معنی آرزوی عمر طولانی برای یک زوج است. از لیسیانتوس سفید که نماد پاکی و معصومیت است، می توان در دسته گل عروس استفاده کرد. برای ابراز علاقه و محبت و همچنین وفاداری به معشوق، لیسیانتوس بنفش بهترین انتخاب است. لیسیانتوس صورتی مفهوم ظرافت و شادی را می رساند و لیسیانتوس آبی نماد آرامش و گذراندن دوران سخت زندگیست.


مقایسه 0 انصراف