لطفا چند لحظه صبر نمائید

آفات گیاه مارانتا


معمول‌ترین آفتی که به این گیاه حمله می‌کند کنه تار عنکبوتی است. این حشرات در بین شاخ و برگ‌های گیاه زندگی می‌کنند اما خوشبختانه از رطوبت بالا خوششان نمی‌آید. گیاه مارانتا مانند هر گیاه دیگری مستعد ابتلا به آفات است.
 


دیدن کنه‌های تارعنکبوتی کار ساده‌ای نیست و شاید تنها بتوانید گرد سفیدی که از خود به جا می‌گذارند ببینید، اما همین حشرات کوچک می‌توانند رشد گیاه را متوقف کنند. می‌توانید برای مبارزه با این حشرات از حشراتی مانند کفشدوزک و یا از روغن نیم استفاده کنید. از آنجایی که مارانتا در رطوبت بالا عملکرد خوبی دارد می‌توانید با بالا بردن میزان رطوبت جلوی ورود این حشرات را بگیرید. شپشک آردی آفت دیگری است که مارانتا با آن درگیر می‌شود. این حشرات از خود چیزی سفید به جا می‌گذارند که مانند یک پارچه است. این حشرات معمولا در بین ساقه و برگ‌ها پیدا می‌شوند و شیره گیاه را می‌نوشند و سرعت تکثیر بالایی دارند. زمانی که متوجه این حشرات شدید باید گیاه را قرنطینه کنید تا باعث سرایت به گیاهان دیگر نشود.
 


سپس ترکیبی از سه چهارم آب و یک چهارم الکل و چند قطره مایع ظرفشویی بسازید و با پارچه‌ای تمیز قسمت‌های آلوده را پاک کنید. بعد از چند روز این کار را مجددا تکرار کنید. می‌توانید از آفت‌کش‌های صنعتی یا روغن نیم نیز استفاده کنید.
مقایسه 0 انصراف