لطفا چند لحظه صبر نمائید

آیا نوشابه برای گیاهان مفید است؟

احتمالا شما هم شنیده یا دیده اید که برای رشد و تقویت گیاهان نوشابه را به عنوان عاملی جدید معرفی کرده باشند در این مطلب سعی کرده این تا با تکیه بر حقایق علمی توضیحات کامل رل در رابطه با مصرف نوشابه برای گیاهان را در اختیارتان بگذاریم.
 

 
قندی که در نوشابه وجود دارد مقدار قابل‌توجهی است و زمانی که برای تقویت گیاهان مورد استفاده قرار بگیرد و داخل خاک ریخته بشود باعث چسبندگی خاک و ریشه گیاه می‌شود.
با بروز این اتفاق ریشه گیاه دیگر نمی‌تواند مواد غذایی را از خاک جذب کند و به‌مرور زمان پوسیده شده و گیاه از بین می‌رود.
 
اگر بخواهیم به ارتباط این موضوع با افزایش آفت در گیاه نیز بپردازیم باید در همان ابتدا این موضوع را در نظر بگیرید که قند موجود در نوشابه است که باعث جذب آفت و حشرات داخل خاک می‌شود. آفاتی مانند شته‌ها، مورچه‌ها و بسیاری آفات دیگر به شیرینی جذب می‌شوند و شیرین شدن برگ گیاهان باعث حمله آفات به آن‌ها می‌شود. همچنین شیرینی باعث بسته شدن روزنه‌های برگ می‌شود و تنفس گیاه را با مشکل مواجه می‌کند.
بنابراین اسپری نوشابه روی برگ‌های گیاهان باعث می‌شود منافذ برگ‌ها بسته شود وبرگهای گیاهان به‌مرور زمان پوسیده شده و از بین بروند. پس نوشابه گزینه مناسبی برای تقویت گیاهان نیست.
نتیجه این است که هیچ یک از مواد موجود در نوشابه برای گیاهان مفید نیست. مواد نگه‌دارنده و اسیدها و قند موجود در نوشابه به شدت برای گیاهان مضر است و در صورت ادامه استفاده از نوشابه برای گیاهان باعث مرگ آنها خواهد شد.
 

 
بنابراین اگر به دنبال راهکارهایی برای افزایش یا تقویت گیاهانتان هستید سعی کنید پیش از هر چیزی تحقیقات لازم درباره آن را انجام دهید تا بعد دچار پشیمانی نشوید. هرچیزی که میبنید یا می‌شنوید ممکن است واقعیت نداشته باشد و خسارت جبران ناپذیری را به گیاهانتان وارد شود. پیشنهاد می‌شود برای گیاهان بسته به نوع گیاهان از کودهای مخصوص گیاهان استفاده کنید. و برای موادی که باعث نابودی گیاهانتان می‌شود هزینه نکنید از موادی که مختص گیاهان ساخته شده استفاده کنید.
مقایسه 0 انصراف