لطفا چند لحظه صبر نمائید

فتوسنتز در گیاهان به چند صورت انجام می‌شود؟


در ابتدا قصد داریم تا مروری بر فرآیند فتوسنتز داشته باشیم و سپس در ادامه به معرفی انواع آن بپردازیم.

همه بخش‌های سبزرنگ گیاه، قادر به انجام عمل فتوسنتز هستند. مادهٔ سبز موجود در گیاهان که سبزینه یا کلروفیل نام دارد، آغازکنندهٔ واکنش‌های فتوسنتز است. فتوسنتز در اندام‌هایی که فاقد سبزینه هستند، انجام نمی‌گیرد. کلروپلاست‌ها که در سلول‌های سبزینه‌دار گیاهان وجود دارند، محل استقرار مولکول‌های سبزینه می‌باشند. سلول‌های برگ، بیشترین مقدار کلروپلاست را دارند و به‌همین دلیل، اندام اصلی فتوسنتز در گیاهان به‌شمار می‌آیند.پژوهشگران دانشگاه تل‌آویو در سال ۲۰۱۰ کشف کردند که زنبور سرخ آسیایی، با استفاده از رنگدانه‌های به‌نام زانتوپترین، نور خورشید را به برق تبدیل می‌کند. این شواهد علمی نشان داد که جانوران نیز در فتوسنتز درگیرند. قدمت نخستین فتوسنتز به حدود ۳٫۵ میلیارد سال پیش بازمی‌گردد که در آن واکنش، از هیدروژن و سولفید هیدروژن الکترونی به‌جای آب استفاده شده‌است. حدود یک میلیارد سال پیش، آغازیان با سیانوباکتری‌ها هم‌زیستی کردند که حاصل آن، به وجود آمدن کلروپلاست در گیاهان امروزی است.
نیاکان آب‌هایی که به‌عنوان منبع الکترون‌ها در فرایند فتوسنتز استفاده می‌شوند، سیانوباکتری‌های منقرض‌شده هستند. داده‌های زمین‌شناسی نشان می‌دهد که تاریخ این رویداد به دورهٔ نخست زمین‌شناسی، میان ۲٫۴۵ تا ۲٫۳۲ میلیارد سال پیش و حتی بسیار بیشتر از آن بازمی‌گردد.

 


انواع فتوسنتز در گیاهان

انواع فتوسنتز در سه دسته اصلی  C4 ،C3 و CAM (متابولیسم اسید کراسولاسه) قرار می‌گیرند. در انواع فتوسنتز مسیرها و مکانیسم‌های متفاوتی انجام می‌گیرد که هر کدام ممکن است بر دیگری مزیت خاصی داشته باشند و این نکته اهمیت دارد که چه نوع محصولات زراعی یا علوفه‌ای و چه دانه‌هایی دارای فتوسنتز C3 و C4 به صورت تخصصی هستند. این به ما می‌گوید که چرا برخی از گیاهان می‌توانند در اقلیم‌ها و شرایط آب و هوایی خاص عملکرد خوبی داشته باشند و چه زمانی می‌توان انتظار داشت که برخی گیاهان نسبت به سایرین رشد و بازدهی بیشتری نشان دهند.

روبیسکو نام آنزیمی (پروتئین) است که مولکول دی اکسید کربن را گرفته و آن را تثبیت می‌کند تا از این طریق بتواند کربوهیدرات‌ها را تولید کند. آنزیم روبیسکو به عنوان فراوان‌ترین پروتئین جهان شناخته شده است. زمانی که کیفیت خوراک را در علوفه مورد بررسی قرار می‌دهیم، در واقع روبیسکو است که بیشترین مقدار پروتئین را در آنالیز علوفه تشکیل می‌دهد. این یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که برگ‌ها بیش از ساقه‌های یونجه از نظر مواد غذایی مطلوب هستند.
مقایسه 0 انصراف