لطفا چند لحظه صبر نمائید

باید ها و نباید های کوددهی گیاه سانسوریا


سانسوریا از جمله گیاهان آپارتمانی است که بیشتر به دلیل خاصیت تصفیه کنندگی که دارد علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است.
امروزه با وجود اینکه بیشتر خانه‌ها به شکل آپارتمانی هستند، با این حال بیشتر گل و گیاه‌ها با شرایط و محیط‌‌های آپارتمانی سازگار شده‌اند. از آنجا که گیاه سانسوریا علاقمندان زیادی دارد قصد داریم تا شما را با نحوه کوددهی این گیاه آشنا کنیم. با انتخاب کود مناسب سانسوریا، کمک شایانی می‌توان به این مهم داشت.
برای نگهداری از این گیاه باید اصول و روش‌های مراقبت و در کنار آن، نیازهای اولیه بایستی به خوبی رعایت شود تا عمر و ماندگاری سانسوریا بیشتر باشد. گیاه سانسوریا ویژگی خاصی دارد و آن ویژگی این است که به عنوان تصفیه کننده طبیعی در خانه مورد استفاده می‌باشد. این گیاه برای مراقبت از خود، توقع چندانی ندارد و گیاهی است که از مقاومت زیادی برخوردار می‌باشد.
 

 
کود مناسب سانسوریا چیست؟
 
به هر حال همه‌ی گل و گیاهان برای رشد و نمو نیازهایی دارند که ممکن است کمی متفاوت از سایر گیاهان باشد و گیاه سانسوریا نیز جدا از این قانون نیست. از جمله نکاتی که باید در مراقبت از این گیاه رعایت کرد توجه به نوع کود مصرفی و نیز مقدار آن برای گیاه سانسوریا می‌باشد.
اما برای اینکه رشد خوب و عالی داشته باشد می‌بایست از نظر کوددهی به خوبی به گیاه رسیدگی شود. کودی که برای این گیاه استفاده می‌گردد باید مخصوص به سانسوریا باشد تا هر چه که نیاز دارد تامین گردد.
چه زمان می‌توان کوددهی به گیاه را انجام داد؟
اصولا کوددهی برای گیاه در فواصل زمانی هر چند ماه یکبار انجام می‌گیرد. اما مواقعی پیش می‌آید که با وجود ظاهر خوبی که گیاه دارد، رشد چندانی را در گیاه مشاهده نمی‌کنیم! و این نشان دهنده کمبود در رسیدن مواد مغذی و ویتامین‌ها به گیاه است که نیاز گیاه به کود دهی را می‌رساند.

 
کودهای مورد استفاده برای گیاه سانسوریا
 
برای تقویت سانسوریا و رشد موثر گیاه بهترین پیشنهاد استفاده از کودهایی است که برای این گیاه بیشترین فایده را داشته باشد.
عموما از این کودها به عنوان کودهای متعادل کننده نام برده می‌شود. چرا که بهره‌گیری از کودها زمانی انجام می‌گردد که حال عمومی گیاه مساعد می‌باشد. اما تا حدودی در روند رشد رویشی با تاخیر مواجه می‌باشد که این اختلال توسط این کودها رفع می‌گردد. کودی که برای گیاه سانسوریا استفاده می‌گردد، NPK نامیده می‌شود. که با توجه به شرایط سانسوریای ما مقادیر این کود می‌تواند متفاوت باشد.
 


کود کامل
 
به طور کلی برای تقویت و حفظ سلامت گیاهان آپارتمانی از این کودها استفاده می‌شود و از آنجایی که سانسوریا نیز جزو این گیاهان قرار دارد بنابراین برای این گیاه نیز می‌توان از این کود‌ها کمک گرفت.
در این کودها نیتروژن، فسفر و پتاسیم مقدار مشخصی را به خود اختصاص می‌دهند. از جمله این کودها که برای سانسوریا استفاده می‌شود، می‌توان به کود های سه ده و سه بیست اشاره نمود.
مقایسه 0 انصراف