لطفا چند لحظه صبر نمائید

شناسایی انواع بیماری های غیر مسری در گیاهان

بیماری های گیاهی در دو گروه کلی بیماری های مسری و غیر مسری تقسیم می شوند. که در این بخش سعی داریم شمارا را با تعدادی از بیماری های غیر انگلی یا غیر مسری شایع در میان گیاهان آشنا کنیم؛

 
بیماری های غیر مسری (غیر انگلی):
 
این نوع بیماری ها در اثر عوامل بیماریزای غیر زنده تولید می شوند. برخی از این نوع بیماری ها عبارتند از: کمبود عناصر غذایی، سرما یا گرمازدگی، آلودگی هوا، کمبود یا زیادی رطوبت کمبود اکسیژن محیط به هنگام انبارداری، مسمومیت ناشی از عناصر معدنی، مسمومیت ناشی از سموم شیمیایی، عدم رعایت اصول زراعی پ هاش نامطلوب خاک، کمبود و زیادی نور و مانند آن.
برخی از بیماری های غیر انگلی که در اثر شرایط نامساعد محیطی در گیاهان ایجاد می شوند. عبارتند از :


 
آفتاب زدگی پوست تنه و میوه درختان
 
آفتاب سوختگی بر روی گیاهان خصوصاً تنه و شاخه درختان می‌تواند آسیب‌های جدی به آن‌ها وارد نماید، البته صدمات ناشی از آفتاب سوختگی معمولاً بلافاصله بر روی درختان قابل تشخیص نیست و به همین خاطر، معمولاً در زمان مناسب اقدام به درمان گیاهان صورت نمی‌گیرد. گاهی ممکن است ماه ها طول بکشد تا علائم آسیب‌دیدگی بر روی درختان مشخص شود، پوست ابتدا تغییر رنگ داده و به مرور خشک می‌شود، پوست پس از خشک شدن ترک می‌خورد و شروع به لایه برداری می‌کند و علاوه بر آسیب مستقیم به بافت گیاه ممکن است به طور غیر مستقیم با جذب و افزایش آفات و بیماری ها، باعث صدمات شدید به گیاه شود.

 

 

ترک خوردگی میوه هایی مانند انار و گوجه فرنگی
 
ترک خوردگی میوه انار، مهمترین بیماری فیزیولوژیکی و خسارت زا در تمام مناطق انار کاری محسوب می شود که بیشترین خسارت را به باغداران وارد می نماید. ترکیدگی انار علاوه بر خسارت مستقیم، امکان ورود آفات و بیماری ها را به داخل میوه انار فراهم می کند و در مواردی باعث طغیان کرم گلوگاه در انار می شود و مدت زمان انبارداری آن را کاهش می دهد.
به طور کلی دو نوع ترک‮ خوردگی در میوه‌‮های گوجه فرنگی اتفاق می‮‌افتد:‬‬‬‬‬‬ ترک ‮خوردگی هم‮ مرکز و ترک ‮خوردگی شعاعی.
ترک‮ خوردگی به علت وجود آب زیاد (آبیاری و یا باران) بعد از دوره خشکی طولانی مدت ایجاد می‮‌گردد. ترک‮خوردگی در میوه بسته به رقم، در زمانی که میوه‮‌‌ها به مرحله رسیدگی نزدیک می‮‌شوند صورت می‮‌‌گیرد. مقاومت ارقام به این عارضه بستگی به قابلیت انعطاف و مقاومت پوست میوه دارد. ارقام حساس هنگامی که میوه گوجه فرنگی سبز رسیده باشد شکاف برمی‮‌دارند.

 


پوسیدگی گلگاه در هندوانه
 
سیاه شدن گل گاه هندوانه Watermelon blossom-end rot یکی از بیماری های هندوانه است. این بیماری ضمن تاثیر گذاری بر میزان محصول می تواند بر کیفیت محصول نیز تاثیر منفی گذاشته و منجر به کاهش بازار پسندی میوه شود. بیماری سیاه شدن گل گاه جزء بیماریهای فیزیولوژیک محسوب می شود. پوسیدگی گل گاه نه تنها روی هندوانه تأثیر می گذارد ، بلکه می تواند بر روی گیاهانی همچون کدو ، فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی نیز مشاهده شود.

 
سرمازدگی مرکبات
 
سرما گاهی به حدی است که باعث ایجاد خسارت بر روی درختان می شود و در مواردی خسارت سرمازدگی مرکبات جبران ناپذیر است. در زمانی که درختان شکوفه می دهند اگر سرما به حدی باشد که شکوفه ها از بین بروند دیگر محصولی در آن سال تولید نمی شود. صدمه یخ زدگی در درختان زمانی اتفاق می افتد که آب داخل میوه، برگ، شاخه و تنه یخ بزند و باعث پارگی غشای سلولی شود. بعضی از درختان با ریختن برگ های خود در پاییز به خواب می روند و خود را از سرما محافظت می کنند اما درختان مرکبات به رشد خود در طول سال ادامه می دهند.
مقایسه 0 انصراف