لطفا چند لحظه صبر نمائید

تاثیر رنگ سبز بر محیط اطراف


شاید برایتان سوال به وجود آمده باشد که آیا رنگ ها بر انسان و بر محیط اطراف تاثیر میگذارند.  دراین مطلب قصد داریم تا برخی از تاثیرات رنگ سبز را بررسی کنیم.
رنگ‌هایی که هر روز می‌بینید می‌تواند از نظر احساسی، جسمی و روانی بر شما تأثیر بگذارد. حتماً تا حالا شده که با نگاه کردن به جنگل و درختان یه حس خوب و آرامبخش در شما ایجاد شده باشد. یا با نگاه کردن به گلها و درختان چشمان و ذهن شما آرام شود، اینها همه به دلیل وجود رنگ سبز می‌باشد.
 
 

رنگ سبز عمر را زیاد می‌کند:

محققان دانشگاه بریگهام و دانشگاه هاروارد با مطالعه بر روی تعداد زیادی از انسان‌ها دریافتند که زندگی در طبیعت یا مکان‌هایی که دارای فضای سبز بیشتری است ۱۲ درصد طول عمر را بیشتر می‌کند. این به دلیل ایجاد آرامش و کاهش استرس در بدن و همچنین سالم بودن هوای محیط می‌باشد.
رنگ سبز یک رنگ آرامش بخش و طراوت بخش است و به همین دلیل ما با نگاه کردن به طبیعت از آن لذت می‌بریم. با ایجاد حس آرامش به مغزتان فرصت استراحت دهید


رنگ سبز بینایی را بهبود می‌دهد:

چشم، نور را تبدیل به رنگ می‌کند و باعث می‌شود ما اجسام را ببینم. شبکیه چشم انسان طول موج نور را از ۴۰۰ تا ۷۰۰ نانومتر می‌تواند تشخیص دهد، که نور آبی کمترین و نور قرمز بیشترین طول موج را دارد. رنگ سبز که از ترکیب آبی و قرمز ایجاد می‌شود دارای طیف نوری در حدود ۵۵۰ نانومتر است که این طیف نور به آسانی برای شبکیه چشم قابل درک می‌باشد و مشاهده آن آسان است. همین امر باعث می‌شود چشم‌ها در هنگام نگاه کردن به رنگ سبز استراحت کرده و حس آرامش ایجاد شود.
 
 

توجه

در محیط اطراف خود بیشتر از رنگ سبز استفاده کنید. در محل کار یا خانه خود از گل و گیاه استفاده کنیدگل و گیاه همچنین هوای اطراف ما را تصفیه می‌کنند پس وجود آنها در دنیای امروز ضروری به نظر می‌آیدبیشتر به طبیعت سفر کنیداز پشت زمینه‌هایی با عکس طبیعت و گل و گیاه در گوشی و کامپیوتر استفاده کنیدکاکتوس یک گیاه بسیار مناسب برای نگهداری است چون پرورش آن آسان بوده و دارای انواع رنگهای سبز می‌باشدبا نگاه کردن به رنگ‌های سبز به چشمان خود استراحت دهید.
 
مقایسه 0 انصراف