لطفا چند لحظه صبر نمائید

خواص گیاه کاکتوس


آیا می‌دانید که کاکتوس‌ها هم می‌توانند خواص زیادی داشته باشند که ما از آنها بی خبریم؟ بی‌شک شما نیز جزء آن دسته از کسانی هستید که در نگاه اول تصور می‌کنند که این گیاه زبر و خشن یا کاکتوس که عده ای آن را با نماد مقاومت می‌شناسند هیچ خاصیتی برای ما ندارد جز آن که در شرایط سخت زنده بماند و در برابر سختی های محیط مقاومت کند. با ما همراه باشید تا نمونه ای از این خواص را برایتان شرح دهیم. 

کاکتوس «پی یونی» که در مراسم مذهبی سرخپوستان خورده می‌شد که در برانگیختن احساسات وهم گونه‌ی آنان نقش مؤثری ایفا می‌کرد. بالاخره نمونه‌ی جالبی از کاکتوس‌ها در سال ۱۳۴۰ میلادی در جنگلهای ژاپن کشف نمودند که نام آن را (G . mihanorchii friedri variegate) نهادند که رنگ گیاه نوظهور، قرمز یکدست و بدون کلروفیل (سبزینه) بود که از گیاهان دیگر بصورت انگل استفاده و تغذیه می‌کرد. ناچار شدند برای اینکه بتوانند به آن غذا برسانند آن را بر بالایی کاکتوس دیگری پیوند بزنند.
این پیوند سبب پیدایش گونه‌ی جدیدی گردید که از آن زمان تاکنون این گونه دگرگونی زیادی را پذیرفته که به رنگ‌های زرد، صورتی، نارنجی و قرمز می‌باشد. مهم تر از آن اینکه کارشناسان اظهار داشته‌اند که کاکتوس برای جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی نیز کاربرد دارد. خلاصه اینکه از کاکتوس‌هایی که خوردنی می‌باشند انواع آب میوه، غذاهای متنوع، سوپ و کباب تهیه می گردد.
 


از نوعی کاکتوس به نام «تونا» مربای خوشمزه‌ای درست می‌کنند و تفاله‌های آن را در صنایع مرغداری مورد استفاده قرار می‌دهند. برخی از دامداران بیابان گرد لاله‌های نوعی از این گیاهان به نام «کاکتوس نو پالی» را برای تأمین آب و مواد غذایی احشام‌شان جمع آوری می‌کنند در نوعی از این گیاهان به نام «کاکتوس أرگیه که از آن به عنوان حصیری جاندار و نفوذناپذیر به جای دیوار باغ ها و مزارع استفاده می‌شود. از گونه‌ای از گیاهان گوشتی به نام «الوورا» انواع پمادها، کرم‌ها و ژل ها ساخته می شود که مصارف پزشکی دارند تنها گونه یA. Barbadensis) ) الوورا، باربادنسیس خوردنی می باشد.
 


جالب است که بدانید آب به دست آمده از کاکتوسی بنام «سان پدرو» برای درمان سوزش مثانه، کلیه، تب بالا و هپاتیت استفاده می گردد. کاکتوسی بنام «هودیا» در درمان چاقی و کاهش اشتها کاربرد پزشکی دارد. از گونه‌ی دیگری از این تیره به نام «انجیر تیغی» در شیرینی پزی استفاده می‌شود و از میوه‌ی آن به صورت خام و هم در سالاد و جهت ایمنی بدن و مقاومت بیشتر آن در برابر عفونت‌ها نیز استفاده می نمایند.
 
مقایسه 0 انصراف