لطفا چند لحظه صبر نمائید

دلیل رشد نکردن آنتوریوم


آنتوریوم یک اپی فیت است. یعنی در طبیعت به صورت گیاهی هوازی بر سطح گیاهان دیگر رشد می‌کند. خوشبختانه آن به عنوان یک گیاه آپارتمانی، ماندگاری بالایی داشته و به نگهداری کمی برای ادامه زندگی خود نیاز دارد. آنتوریوم، یکی از گیاهان منتخب ناسا در زمینه تصفیه کنندگی هواست.
 


اگر رشد نکردن آنتوریوم مربوط به فصل پاییز و زمستان باشد عادی هست چون در فصول سرد برای خیلی از گیاهان آپارتمانی توقف رشد و یا رشد خیلی کند اتفاق می افتد آن هم به این دلیل است که دمای شبانه محل کار و یا آپارتمان شما ممکن است حتی از دمای روزانه محل نگهداری گیاه بالاتر باشد. همین عامل باعث میشه که گیاهانی مقدار تولید انرژی که در هنگام روز و با فتوسنتز به دست آورده را شب هنگام با تنفس و تعرق از دست بدهند. و انرژی مازادی برای تولید سلولهای جدید باقی نماند.
یکی از بهترین گیاهانی است که می‌توانند هوای درون خانه را تصفیه کرده و به افزایش کیفیت آن کمک کنند. برگ‌های بزرگ و سبزرنگ آنتوریوم، آمونیاک، فرمالدهید، تولوئن و زایلن را از هوا حذف کرده و بنابراین برای محل کار بسیار مناسب است؛ بخصوص برای قرار گرفتن در اطراف پرینتر، دستگاه کپی و چسب‌ها.
 


البته فراموش نکنید که آنتوریوم به دلیل داشتن کریستال کلسیم اگزالات، گیاهی سمی است. شیره آن می‌تواند سبب التهاب چشم‌ها و پوست شود. اگر توسط حیوانات یا کودکان خورده شود، عوارض گوارشی در پی خواهد داشت. پس ان را دور از دسترس حیوانات و کودکان قرار دهید و هنگام کار کردن با آن، از دستکش استفاده کنید.
مقایسه 0 انصراف