لطفا چند لحظه صبر نمائید

سوالات رایج در ارتباط با گیاه سیکاس

چگونه سیکاس را تکثیر کنیم؟
در ادامه روش نگهداری گیاه سیکاس در مورد تکثیر آن میگوییم:
تکثیر گیاه سیکاس معمولا از طریق بذر انجام می‌شود اما این کار بسیار زمان‌بر است و همیشه موفقیت آمیز نخواهد بود برای همین مورد علاقه باغبانان خانگی نیست.
 


اگر سیکاس در شرایط مناسبی رشد کند در کنار خود یک پاگیاه تولید می‌کند. شما می‌توانید این بچه گیاه را با چاقو یا قیچی تیز از بدنه گیاه اصلی جدا کنید. پیش از این‌که گیاه جوان را در خاک جدید بکارید باید آن چند روز در سایه قرار دهید تا قسمت بریده شده پینه ببندد، سپس می‌توانید آن را در خاکی با مشخصات مشابه خاک مادر بکارید.

 
روند کوددهی سیکاس چگونه است؟
اگر مایل باشید می‌توانید برای سلامت بیشتر سیکاس ماهی یک‌بار در فصل رشد (بهار تا پاییز) به گیاه کود محلول در آب دهید. همچنین می‌توانید به جای کود مایع از کودهای جامد و آرام تجزیه شونده استفاده کنید.
همچنین کودهای گرانوله مخصوص نخل که حاوی نیتروژن (N)، فسفر(P)، پتاسیم (K) و منیزیم(Mg) باشد بهترین کارایی را برای این گیاه دارد.
در هر حال کوددهی را باید طبق دستوری که در محصول وجود دارد انجام دهید و این کار را تنها در فصل رشد انجام دهید زیرا در بقیه سال گیاه در حال استراحت است.
 
چرا باید سیکاس را کاشت مجدد کنیم؟
از آنجایی که سیکاس رشد بسیار کندی دارد هر سه سال یک‌بار نیاز به تعویض گلدان خواهد داشت. بهترین زمان برای این‌کار فصل بهار است. برای گلدان جدید از خاکی تازه استفاده کنید و خاک قدیمی را مجدد استفاده نکنید.
 

 
آیا گیاه سیکاس سمی می‌باشد؟
تمام قسمت‌های سیکاس در صورتی که بلعیده شود برای انسان و حیوانات سمی است. دانه‌های این گیاه سمی‌ترین بخش آن است. برخی نشانه‌های مسمومیت با این گیاه چه در انسان و چه در حیوانات شامل آبریزش دهان، استفراغ، درد شکم، کوفتگی، تشنج و یا حتی مرگ است.
اگر خانه شما کودک یا حیوان خانگی وجود دارد باید این گیاه را از دسترس آن‌ها دور کنید همچنین با مشاهده اولین نشانه‌های مسمومیت سریعا به اورژانس مراجعه کنید زیرا حتی خوردن بخش کوچکی از این گیاه می‌تواند به شدت خطرناک باشد.
مقایسه 0 انصراف