لطفا چند لحظه صبر نمائید

سوالات رایج در ارتباط با شرایط نگهداری گیاه دراسینا

رطوبت مورد نیاز گلدان دراسینا چیست؟
دراسینا به رطوبت احتیاج دارد. راه حل های بسیاری برای تأمین رطوبت وجود دارد که ساده ترین آن ایجاد جزیره در زیر گلدان است. بدین منظور می توانید مقداری سنگریزه زیر گلدان قرار دهید و سپس آن را با آب پر کنید. دقت داشته باشید که این روش برای جذب آب نیست و تنها برای حفظ رطوبت 40 درصدی به کار می رود. 
 


غبارپاشی در فصول گرم سال نیز راه حل موثر دیگری است که اغلب مورد پسند گیاه قرار می گیرد. البته توصیه می شود زمانی که گیاه در معرض تابش نور قرار دارد، آن را غبارپاشی نکنید. استفاده از خزه نیز در ایجاد رطوبت بسیار موثر است. قرارگیری خزه در پای گلدان به راحتی رطوبت مورد نیاز گیاه را تأمین و به رشد آن کمک می کند.   
چگونه نور مناسب برای گلدان دراسینا را فراهم کنیم؟ 
خانواده مارچوبه ها در محیط های کم نور به رشد خود ادامه می دهند. همین عامل است که موجب شده تا گیاهانی همچون دراسینا و یا بامبو، به گیاهان مقاوم شهرت پیدا کنند. همچنین این مشخصه استفاده از دراسینا را در محیط های کم نور ادارات ممکن ساخته است. اگرچه رشد گیاه سایه دوست دراسینا در شرایط پرنور مطلوب تر است، اما این گیاه به نور ملایم و غیر مستقیم روی خوش نشان داده و از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید بیزار است. به همین منظور می بایست گلدان دراسینا کامپکت را در حد فاصل 4 الی 5 متری نور فیلتر شده قرار دهید. نشانه هایی همچون فاصله گرفتن برگ ها از یکدیگر و از بین رفتن تراکم گیاه، از کم نور بودن محیط خبر می دهد. در این حالت نسبت به تعویض مکان نگهداری اقدام کنید و یا حداقل با ایجاد منبع نور مصنوعی، نیاز گیاه به نور را فراهم کنید.   

 


چه دمایی برای نگهداری دراسینا کامپکت مناسب است؟ 
دمای عادی اتاق برای رشد دراسینا مناسب است. اما افزایش آن از حدود 25 درجه به بالا خطر سوزاندن برگ ها را به همراه دارد. اساساً نوک برگ های دراسینا در اثر کوچکترین بهانه ای می سوزد. یکی از این دلایل دمای بالای اتاق است. در نظر داشته باشید که هوای خشک و دمای بالا، رشد گیاهان آپارتمانی را به تعویض می اندازد. پس اگر دمای اتاق بیش از 25 درجه بود، با تأمین رطوبت این عامل سمی را کمرنگ کنید.
مقایسه 0 انصراف