لطفا چند لحظه صبر نمائید

سوالات رایج در ارتباط با گیاه مارنتا


علت زرد شدن برگ های مارانتا چیست؟
میزان فسفات و فلوراید بالا در آبی که به گیاه داده می‌شود نیز می‌تواند باعث سوختن لبه برگ‌ها شود. بهتر است از آبی فیلتر شده استفاده کنید یا اجازه دهید آب برای مدتی استراحت کند تا املاح آن ته‌نشین شود. این مشکل معمولا به خاطر شرایط نگهداری بد، بیماری‌های قارچی یا ویروس اتفاق می‌افتد. اولین اقدام در زمان زرد شدن برگ‌ها این است که میزان نور را بررسی کنید و اگر نور بیش از حدی به گیاه می‌رسد آن‌را به محلی با نور غیر مستقیم و فیلتر شده منتقل کنید.

 


در صورتی که خاک گیاه pH بسیار بالایی داشته باشد یا ساختاری بیش از حد رسی داشته باشد کلروز رخ می‌دهد. خاکی که بیش از حد متراکم و خیس باشد، فسفر بیشتری را در خود نگه می‌دارد که در نتیجه آهن کمتری دارد. می‌توانید با اضافه کردن مکمل‌های آهن این مشکل را حل کنید. کلروز دلیل دیگری است که برگ‌های گیاه زرد می‌شود و این اتفاق معمولا در برگ‌های جوان رخ می‌دهد. دلیل این اتفاق کمبود آهن در گیاه است و عدم درمان به موقع آن باعث مرگ گیاه می‌شود.


مارانتا چگونه گیاهی است؟
اگر به باغبانی علاقه دارید و دوست دارید موجودی پر از رنگ و زیبایی را به خانه بیاورید پس بله این گیاه برای شما بسیار مناسب است. این گیاه می‌تواند مدتهادر کنار شما زندگی کند. اگر آب و غذای خوب را برای این گیاه فراهم کنید و محیط دلخواهش را به آن بدهید مطمئن باشید که مارانتا شما را ناامید نمی‌کند.

 


چرا برگ‌های گیاه مارانتا قهوه‌ای می‌شوند؟
یکی از دلایل قهوه‌ای شدن برگ‌ها تابش نور بیش از حد خورشید است. بهتر است گیاه را به محلی جدید منتقل کنید. یکی دیگر از دلایل قهوه‌ای شدن برگ‌های مارانتا وجود کلر در آب است. برای همین بهتر است از آب فیلتر شده یا آبی استفاده کنید که حداقل 24 ساعت استراحت کرده باشد.


 
مقایسه 0 انصراف