لطفا چند لحظه صبر نمائید

سوالات رایج در رابطه با گیاه دیفن باخیا


چرا برگ‌های دیفن باخیا می‌ریزد؟
یکی از مهم‌ترین دلایل ریزش برگ‌های دیفن باخیا آب‌دهی کم است. بهترین زمان آبیاری این گیاه زمانی است که سطح خاک گیاه خشک شده باشد. اگر خاک گیاه بیش از حد خشک شود و میزان آب دریافتی گیاه کم باشد باعث می‌شود که گیاه تعدادی از برگ‌های خود را فدا کند تا بتواند منابع محدود خود را مدیریت کند.

 
آب‌دهی بیش از حد نیز می‌تواند باعث ریزش برگ‌های دیفن باخیا شود. آبیاری بیش از حد می‌تواند باعث پوسیدن ریشه‌های گیاه شود که در نتیجه گیاه نمی‌تواند آب را به انداره کافی جذب کند و با کمبود انرژی مواجه می‌شود. در این حالت نیز گیاه شروع به فدا کردن برگ‌هایش می‌کند تا انرژی محدود خود را مدیریت کند.
مواردی مانند نور ناکافی یا هوای بسیار سرد نیز می‌تواند باعث ریزش برگ‌های گیاه شود.
 
چرا برگ‌های دیفن باخیا زرد می‌شود؟
دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث زرد شدن برگ‌ها یا ساقه‌های دیفن باخیا شود. دلایلی مانند آب‌دهی زیاد، دمای پایین و نور بیش از حد از جمله دلایل زرد شدن این گیاه است. برای جلوگیری از این مشکل باید هر زمان که چند سانت بالایی خاک گیاه خشک شد اقوام به آبیاری مجدد بکنید. گیاه را در محیطی با دمای بین 15 الی 23 درجه نگهداری کنید و مراقب باشید که هیچ‌گاه دیفن باخیا را معرض نور شدید خورشید قرار ندهید زیرا ممکن است باعث آفتاب‌سوختگی در گیاه شود.

آیا باید برگ‌های زرد دیفن باخیا را هرس کرد؟ 
باید بدانید که اگر برگ‌های دیفن باخیا زرد شود دیگر نمی‌تواند آن‌ها را احیا کرد و مجدد به رنگ اولیه خود بازگرداند. به همین خاطر بهتر است برگ‌های زرد دیفن باخیا را از روی گیاه هرس کنید تا باعث ایجاد بیماری یا سرایت آن به سایر برگ‌ها و گیاهان نشود.
چطور دیفن باخیا را پر پشت‌تر کنیم؟
برای اینکه گیاه دیفن باخیا خود را پر پشت کنی باید شاخه‌های بلند و شاخه‌هایی که از مسیر خود خارج شده را هرس کنید تا دوباره جوانه بزند و رشد کند. این کار را باید با یک قیچی یا چاقوی تیز و تمیز انجام دهید.برشی 45 درجه و مورب بزنید به طوری که حداقل 15 سانت از شاخه باقی بماند و فراموش نکنید که این برش را بالای گره برگ بزنید تا ساقه بتواند مجددا رشد کند، ضخیم‌تر شود و گیاه شما را پر پشت کند.
 
مقایسه 0 انصراف