لطفا چند لحظه صبر نمائید

سوالات رایج در رابطه با گیاه زاموفیلیا

این گیاه بخاطر مقاوم بودن جزو گیاهان مناسب محل کار هم هست، اگر شرایط درست برای هر گیاهی فراهم نکنیم دچار مشکلات زیادی خواهند شد، زاموفیلیا هم از این قاعده مستثنا نیست. در ادامه قصد داریم تا سوالات رایج در رابطه با پرورش این گیاه را پاسخ دهیم.
 

 


نحوه تکثیر زامیفولیا چگونه است؟
این گیاه را میشود به دو روش قلمه زدن ساقه و ریشه دار کردن برگ تکثیر کرد.
 
نور مناسب زاموفیلیا چقدر است؟
این گیاه به کم نوری مقاوم هست ولی به این معنی نیست که برای رشد نیاز به نور ندارد، بهترین مکان برای نگهداری زامیفولیا محلی است که نور غیر مستقیم وجود دارد. کمبود نور باعث کم رنگ شدن برگها و زیاد شدن فاصله بین برگها می‌شود.
 
خاک مناسب زامیفولیا چی باشه خوبه؟
این گیاه به آبی با زهکشی بالا نیاز دارد  که میتونید از ترکیب های آماده خاک برگ یا پرلیت استفاده کنید، از خاک مخصوص کاکتوس هم می‌شود استفاده کرد.

دمای مناسب برای نگهداری چقدر باشد؟
دمای معمول اتاق مناسب است و ۱۸ الی ۲۲ درجه عالی است ولی اگر دما بالاتر برود باید رطوبت خوبی برایش فراهم کنید.
 
زامیفولیا را چقدر آبیاری کنیم؟
این گیاه به آبیاری زیاد حساس هست پس سعی کنید هر زمان خاک گلدان تا عمق ۳ الی ۴ ساتی متر خشک شد به آن آب بدهید، اگر سایز گلدان بزرگ باشه باید بیشتر از ۵ سانتی متر خاک گلدان خشک بشود، در ضمن زهکشی گلدان هم بسیار مهم هست. در کل این گیاه آبیاری کم را دوست دارد و به خشکی بسیار مقاوم هست. در آبیاری دقت کافی رو داشته باشید، همانطور که در بالا دیدید بیماری های زامیفولیا بیشتر از آبیاری زیاد است.
 
از کودهای کشاورزی هم میتوان برای زاموفیلیا استفاده کرد؟
بله می‌توانید این کار را انجام بدهید ولی باید توجه کنید که میزان استفاده خیلی خیلی کم باشد بطور مثال از کود سوپر پتاس سالی یکبار برای این گیاه استفاده کنید ولی بهتر است از کودهای مخصوص گیاهان آپارتمانی مانند کریستالون ۱۲-۱۲-۳۶ استفاده کنید.
 
کود مناسب زامیفولیا چیست؟
این گیاه زیاد به کوددهی نیاز ندارد ولی اگر دوست دارید که رشد خوبی داشته باشه از کودهای پتاس و فسفر بالا میتونید در فصل رشد که از اوایل بهار تا اواخر تابستانه می‌توانید ماهی یکبار استفاده کنید.
 


زمان تعویض گلدان
بخاطر رشد کم آن نیاز نیست هر سال گلدان را تعویض کنید، اجازه بدهید که گیاه کامل رشد کند و پاجوش های خوبی برای شما ایجاد کند و هر زمان مشاهده کردید که گلدان دیگر جا ندارد و یا رشد گیاه متوقف شده زمان تعویض گلدان رسیده است.
مقایسه 0 انصراف