لطفا چند لحظه صبر نمائید

شرایط نگهداری شامادورا

شامادورا به نور متوسط تا زیاد نیازمند است اما به خوبی در نور کم هم دوام می‌آورد. به طور کلی پنجره های شمالی و شرقی برای این گیاه مناسب ترین اند.شامادورا به آبیاری زیاد بسیار حساس است. آبیاری باید در زمان خشک شدن سطح خاک به ارتفاع یک بند انگشت یا سه سانتیمتر انجام شود.
 


گل شامادورا به رطوبت متوسطی نیاز دارد، برای تامین آن می‌توانید یک ظرف آب در کنار گیاه قرار دهید یا هر روز بر روی برگها غبارپاشی انجام دهید. استفاده بخور سرد در کنار گیاه هم می‌تواند برای آن مفید باشد.دمای مناسب این گیاه مابین 20 الی 30 درجه سانتیگراد است.شامادورا به خاک سبک با زهکشی بالا نیازمند است و ترکیب خاک باغچه، خاک برگ و تورب برای آن مناسب است.برای کوددهی از تقویت کننده مخصوص نخل ها هر دو هفته یکبار در فصول رشد یعنی بهار و تابستان استفاده کنید.
این موجود زنده ظریف و زیبا بسیار صبور با قدرت انطباق بالا با شرایط و بدون نیاز به نگهداری ویژه و قابلیت رشد چه در بیرون به صورت گیاه در باغ و چه در داخل خانه به صورت گلدان رومیزی است. نخل شامادورا از گیاهان تصفیه کننده هواست و آلودگی های هوا را جذب می‌کند و باعث بهبود کیفیت زندگی می‌شود. این گیاه نگهداری بسیار ساده ای دارد و به همین دلیل بسیار پرطرفدار است. در زیر به صورت خلاصه با شرایط نگهداری نخل شامادورا آشنا می‌شویم.

 


توصیه
 
هنگام تعویض گلدان، از گلدانی یک سایز بزرگتر از گلدن فعلی استفاده کنید.برای آبیاری از آب جوشیده سرد شده استفاده کنید.گیاه را جلوی باد کولر یا اسپیلت و یا در نزدیکی وسایل گرمایشی قرار ندهید.آب سرد برای گیاه بسیار مضر است و موجب وارد شدن شوک به گیاه می‌شود.
مقایسه 0 انصراف