لطفا چند لحظه صبر نمائید

شرایط نگهداری گل لیسیانتوس


دما
گل لیسیانتوس گرما را می پسندد و در برابر سرما مقاومت زیادی ندارد. این گیاه را معمولا در گلخانه ها پرورش می دهند. سرما هوا باعث استحکام بیشتر ساقه ها می شود اما از طرفی گلدهی را به تعویق می اندازد. بهترین دما برای آن در طول روز بین 20 تا 25 درجه و در طول شب 16 تا 18 درجه است. دمای زیر 4 درجه باعث از بین رفتن گیاه می شود.
 


نور
این گیاه برای گلدهی مناسب به روزانه حداقل 12 ساعت نور کامل آفتاب نیاز دارد. البته در دوره گلدهی بهتر است نور ملایم را برای آن فراهم کنید. نور زیاد باعث می شود که ارتفاع گیاه کوتاه مانده و رشد خوبی نداشته باشد. دقت کنید که گیاه در فصل تابستان در معرض نور مستقیم خورشید نباشد. در فصل زمستان هم که شدت نور کمتر است باید از دریافت نور کافی توسط گیاه مطمئن شوید.

آبیاری
این گل به خصوص در فصول رشد به آبیاری منظم نیاز دارد و خاک آن نباید کامل خشک شود. البته اگر خاک گیاه مدت طولانی غرقاب بماند باعث ایجاد مشکلاتی می شود. همچنین دقت کنید که رشد گیاه در اوایل زندگی اش کند است و به همین دلیل به آبیاری کمتری نیازمند است. برای گیاه بالغ به خصوص در دوره گلدهی آبیاری باید منظم باشد تا کیفیت گل ها تضمین شود.

خاک
خاگ این گیاه باید غنی باشد و زهکشی بالا داشته باشد. بهتر است از خاکی با PH خنثی و یا کمی قلیایی استفاده شود.
 


کوددهی
برای بهبود گلدهی حتما از تقویت کننده های مخصوص با فرمول 20-10-20 استفاده نمایید. کود را هر دو هفته یک بار تا زمانی که به گلدهی برسد به گیاه بدهید. بعد از گلدهی فواصل کوددهی را بیشتر کنید و این کار را هر 4 هفته یک بار انجام دهید. غلظت مناسب کود برای گیاه نصف مقدار توصیه شده روی بسته است.
مقایسه 0 انصراف