لطفا چند لحظه صبر نمائید

شرایط نگهداری گیاه زاموفیلیا

نگهداری آسان، مقاومت بالا در برابر خشکی و سازگاری با نور کم از جمله عواملی است که زاموفیلیا را به گیاهی محبوب و پرطرفدار تبدیل کرده است. این گیاه در ادارات، بانک ها و خانه های کم نور به راحتی رشد می‌کند و سالم می‌ماند. چکیده ای از شرایط نگهداری این گیاه خاص در ادامه شرح داده شده است.  
 


زاموفیلیا نسبت به آبیاری زیاد حساس است و بعد از خشک شدن کامل خاک اقدام به آبیاری مجدد کنید.نور متوسط غیر مستقیم برای این گیاه مناسب است. از قرار دادن زاموفیلیا در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. دمای متوسط محیط برای زاموفیلیا مناسب است و بهترین بازه دمایی برای این گیاه بین 20 الی 30 درجه سانتی گراد است.
به منظور داشتن رشد بهتر، از طریق غبارپاشی و قرار دادن یک ظرف آب در کنار گیاه، رطوبت زاموفیلیا را تامین کنید.برای داشتن پاجوش در فصول رشد ( بهار و تابستان ) می‎توانید هر 2 هفته یکبار اقدام به کوددهی کنید.بهترین خاک برای زاموفیلیا خاک کاکتوس و خاک و کود آماده است.  
 


توصیه :
برای بهبود رشد گیاه، برگهای زرد را بکنید تا انرژی گیاه صرف آنها نشود.گیاه در جای تنگ رشد بهتر و پاجوش های بیشتری خواهد داشت بنابراین از قرار دادن گیاه در گلدان بزرگ خودداری کنید.
مقایسه 0 انصراف