لطفا چند لحظه صبر نمائید

شرایط نگهداری گیاه کالادیوم

آبیاری
به آبیاری نسبتا زیاد احتیاج دارد. یعنی زمانیکه سطح خاک تا عمق ۲ تا ۳ سانتخشک شد آبیاری کنید. تا زمانی که گیاه کالادیوم برگدارد گیاه را همیشه مرطوب نگه دارید.
در فصل تابستان ۲ تا ۳ بار در هفته و در فصل زمستان چنانچه گیاه فاقد برگ است آبیاری را متوقف کنید و در صورت وجود برگ در زمستان آبیاری را کمتر کنید.
 


رطوبت
گیاه کالادیوم نیاز به رطوبت شدید دارد ولی غبار پاشی به برگ‌ها صدمه می‌زند.
زمانی که دیدید روی برگ‌های زیبا این گیاه دارای لکه‌های قهوه‌ای است باید دست از غبار پاشی بکشید و دیگر غبار پاشی نکنید. تا این لکه‌های قهوه‌ای که باعث زشت شدن آن شده است از بین برود.
جهت تامین رطوبت زهکش گلدان را بازدید و آن را داخل گلدان بزرگ‌تری قرار دهید. حد فاصل بین دو گلدان را با پیت یا خزه مرطوبمتراکم پر نموده.
در زمان آبیاری گلدان خزه‌ها را نیز با میزان کمی آب مرطوب کنید و یا از روش جزیره (سنگریزه و آب در زیر گلدانی) برای تامین رطوبت استفاده کنید.
همچنین می‌توانید این گل را با گل‌های دیگر ترکیب کرده و در گلدان بگذارید و در اطرافش خزه بگذارید. باید خزه‌ها را دائما خیس کنید تا رطوبت به ساقه، برگ و ریشه گیاه برسد.
 


دما
۲۴ درجه سانتی‌گراد در فصل تابستانو ۱۶ درجه در فصل زمستاننیاز دمایی گیاه کالادیوم است.
به هیچ عنوان در فصل زمستان نباید این گیاه در برابر سرما قرار بگیرد، زیرا سرما باعث یخ زدن آن می‌شود و همچنین سرما باعث زرد شدن برگ‌هایش می‌شود.
نکته‌ای که باید بدانید اگر دیدید که گیاهتان برگ‌هایش زرد شده است، آن هم در فصل پاییز، طبیعی می‌باشد.
مقایسه 0 انصراف