لطفا چند لحظه صبر نمائید

شرایط پرورش گیاه شعله جاوید

دما: بهتر است محیط رشد گیاه را گرم نگه دارید. مراقب باشید در فصل زمستان درجه حرارت اتاق از ۱۸ درجه سانتیگراد پایین تر نشود. دمای ایده ال برای این گیاه دمای ۲۲ درجه سانتیگراد می باشد.

 


نیاز آبی: نیاز آبی این گیاه متوسط می باشد و چنانچه بین دو آبیاری لایه سطحی خاک خشک گردید گیاه را آبیاری نمایید. این گیاه به رطوبت هوا نیز نیاز دارد و چنانچه هوا خشک باشد نوک برگ ها قهوه ای و خشک می گردد.


نور: مکانی با نور سایه روشن در فصل تابستان و روشن در زمستان مطلوب این گیاه است. اما از آفتاب مستقیم دور نگه داشته شود، زیرا ممکن است باعث رنگ پریدگی و سوختگی برگ ها شود.
البته میتواند آفتاب صبح و یا غروب را تحمل کند. بنابراین پنجره های شرقی و جنوبی برای این گیاه مناسب می باشد.
باید توجه داشت برای شکوفه دادن، نگهداری گیاه در تاریکی مطلق بین ۱۲ تا ۱۴ ساعت در روز به مدت چند هفته از اواسط تابستان با استفاده از پوشش نایلونی پلی اتیلن سیاه، میتواند مثمر ثمر باشد. با این عمل این گیاه در پاییز شروع به گلدهی می کند.

 
خاک و تغذیه: ترکیب خاک باغچه، کود دامی و خاکبرگ خاک مناسب این گیاه می باشد. خاک این گیاه باید از زهکش مناسب برخوردار باشد.
جهت شادابی بیشتر این گیاه بهتر است با کود محلول در آب (با غلظت متوسط) در بهار و تابستان به صورت ماهانه و هر شش تا هشت هفته یکبار در پاییز و زمستان تغذیه شود.
 


بنابراین برای رفع این مشکل هفته ای یکبار در فصل رشد گیاه را اسپری نمایید. دقت نمایید برای اسپری و آبیاری گیاه حتما از آب هم دمای محیط و ولرم بدون املاح استفاده نمایید.
مقایسه 0 انصراف