لطفا چند لحظه صبر نمائید

طریقه مصرف خار مریم و مضرات آن

ریشه‌های گیاه خار مریم را می‌توان به‌طور خام یا جوشانده شده به‌همراه کره یا کباب شده خورد. شاخه‌های جوان این گیاه را می‌توان تا ریشه برید و بصورت آب‌پز شده مصرف کرد. همچنین ساقه این گیاه را می‌توان بعد از پاک کردن، برای رفع تلخی در طول یک شب در آب خیساند و آن‌را به‌صورت استفاده در انواع خورشت مصرف کرد.
برگ‌های این گیاه را نیز می‌توان از خارها پاک نمود و به‌صورت خام به سالاد اضافه کرد یا به‌عنوان یک جایگزین اسفناج مصرف نمود. برای تهیه دمنوش خار مریم نیز کافیست 3.5 گرم دانه نیمکوب شده این گیاه را در ۱۵۰ سی سی آب جوش به‌مدت زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه دم کنید.
 


ترکیبات خار مریم دانه خار مریم، داری تقریباً ۴ تا ۶ درصد سیلیمارین و عصاره این گیاه حاوی ۶۵–۸۰ درصد سیلیمارین و ۲۰ تا ۳۵ درصد اسید چرب امگا 3 می‌باشند.

 


مضرات استفاه از خار مریم افرادی که به گیاهان خانواده کاسنی حساسیت دارند بهتر است از مصرف گیاه خار مریم پرهیز کنند. مصرف بیش از حد گیاه خار مریم، عوارضی همچون حساسیت پوستی، اگزما، سردرد و تهوع، ضعیف شدن قوه چشایی، عرق کردن و ضعف را به همراه دارد. گیاه خار مریم باعث افت سطح قندخون خون می‌شود، به همین دلیل افرادی که قندخون پایینی دارند و یا داروهای مرتبط با قندخون مصرف می‌کنند، در استفاده از این گیاه باید احتیاط کنند.
مقایسه 0 انصراف