لطفا چند لحظه صبر نمائید
فلفل زینتی

فلفل زینتی و شرایط نگهداری از آن


فلفل زینتی یکی از زیباترین انواع گیاهان زینتی است که باید آن را در راه پله، تراس یا پاسیو نگه داری کرد. دارای برگ‌های قلبی شکل و نوک تیز است و رنگ میوه آن از زرد تا قرمز کمرنگ و قرمز لاکی متغیر است. اکثر گونه های این گیاه را میتوان مصرف کرد. با وجودی که میوه‌های این گیاه خوراکی است اما به قدری تند است که خوردن آن کار هرکسی نیست.
 


گیاه فلفل زینتی (ornamental chili pepper) را در باغچه و گلدان میتوان پرورش داد. ارتفاع گیاه فلفل زینتی ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر و گلها سفید و ستاره‌ای شکل هستند. رنگ میوه با رشد آن تغییر می‌کند. میوه‌های نابالغ سبز هستند سپس زرد، بعد از آن نارنجی و در نهایت قرمز می‌شوند. برخی ارقام نیز میوه‌هایی به رنگ بنفش دارند که گاهی ته مایه رنگ سیاه نیز در آنان مشاهده می‌شود. همین امر به زیبایی گیاه فلفل زینتی می افزاید.
لازم به توضیح است که در زبان انگلیسی به فلفلهایی که طعم تندی ندارند pepper گفته می شود و فلفلهایی که طعم تندی دارند chili خوانده می‌شود. از آنجاییکه میوه این گیاه تند است و به دلیل رنگ می‌تواند کودکان را به سمت خود جذب کند در صورت داشتن این گیاه در منزل مراقب کودکان خود باشید.
 

 
شرایط نگهداری؛
 
آبیاری: بین دو آبیاری باید خاک گلدان خشک شود و در زمان تبدیل گل‌ها به میوه هفته‌ای یکبار آبیاری کافی است.
نور: این گیاه به نور کامل احتیاج دارد و آفتاب کامل را به خوبی تحمل می‌کند.
دما: دمای بین ۱۵ تا ۲۱ درجه برای رشد این گیاه مناسب است.
خاک: خاک هلندی برای کاشت این گیاه مناسب است.
مقایسه 0 انصراف