لطفا چند لحظه صبر نمائید

فواید آسپرین برای گیاهان


آسپیرین معمولا برای رفع درد و التهاب در انسان استفاده میشود ولی ماده ی اصلی آن در ابتدا در گیاهان کشف شد و در پوست درخت بید یافت شده است. گیاهان در هنگامی که به دلایلی همچون کمبود آب، خشکی هوا  و … دچار استرس شوند به صورت خودکار و طبیعی اسید سالیسیلیک تولید می کنند. تا بتوانند با این استرس مقابله کنند. این همان عاملی است که موجب می شود تا گیاه تقویت شود. و سیستم ایمنی آن بهتر عمل کند.

 


فواید آسپرین برای گیاه

قرص آسپرین به شیوه‌های گوناگونی از جمله محلول، اسپری کردن و آبیاری به گیاهان در جهت فواید مختلف داده می‌شود. از فواید موثر قرص آسپرین می‌توان به تسریع در روند رشد و نمو گیاه اشاره کرد. به طوری که استفاده از محلول آسپرین برای آبیاری گیاه، موجب افزایش ویتامین سی موجود در گیاه شده که این امر موجب سالم و بهتر رشد کردن گیاه می‌شود.
البته استفاده از این محلول به طور اصولی مد نظر است و نه استفاده‌ی بی‌رویه که موجب آسیب به گیاه شود. قرص آسپرین مانند محافظی برای گیاه در مقابل حملات حشرات و آفات می‌باشد. اما نوع محافظت و تاثیر گذاری برای گیاه، به نوع گیاه و آفت نیز بستگی دارد و نمی‌توان انتظار داشت که استفاده از محلول قرص آسپرین، همه نوع آفاتی را از گیاه دور کند.جمع بندی فواید قرص آسپرین برای گیاه؛
 
  • از این محلول میتوانید برای خیساندن بذر نیز قبل از کاشت استفاده کنید.
  • برای گلدهی در برخی از گیاهان به صورت اسپری کردن و یا آبیاری استفاده میشود.
  • محلول رقیق شده آب آسپیرین برای گیاهان موجب تسریع رشد و رویش میشود و تا حدی در مقابل بیماری و آفت آن را مقاوم میکند.
  • برای افزایش ریشه دهی قلمه ها در آب.
  • میتوانید بعد از کاشت نیز برای آبیاری گیاه از این محلول استفاده کنید تا جوانه زنی و رشد بهتر و سالمتری داشته باشد .
  • خصوصیت ضدعفونی کنندگی باعث حذف عوامل بیماری زا یا کاهش آنها در آب قلمه ها شده و به قلمه ها اجازه میدهد بهتر ریشه زایی کنند.

توجه!

توجه داشته باشید که استفاده ی زیاد از این محلول به دلیل اسیدی بودن توصیه نمیشود تنها هر 2 یا 3 هفته یکبار به صورت اسپری کردن کافیست.
 
مقایسه 0 انصراف