لطفا چند لحظه صبر نمائید

مراحل نحوه تکثیر کاکتوس

کاکتوس ها گیاهانی مقاوم و کم نیاز هستند که هر کس حداقل یک بار تجربه نگهداری از آن ها را دارد. اگر شما هم از دوستداران کاکتوس ها باشید، حتما به فکر تکثیر و چندبرابر کردن آن ها افتاده اید. با تکثیر کاکتوس به راحتی می توانید تعداد زیادی از این گیاهان را به مجموعه گیاهانتان اضافه کنید و حتی بعضی از آن ها را به دوستانتان هدیه دهید.
 


بهترین زمان برای کاشت بین فروردین تا مهرماه است است در این روش از تکثیر باید از ظرف های پلاستیکی که دارای عمق کم هستند و یاسینی استفاده کرد در مرحله اول باید ظرف را تمیز و ضدعفونی کرد. هنگام کاشت کاکتوس با استفاده از این روش باید از نور مناسب که در اینجا منظور از نور مناسب نور مصنوعی استفاده کرد و از خاک استفاده کرد که شامل مواد مغذی نباشد یا در آن ترکیب کم به کار رفته باشد.
خاک های معدنی مانند شن و ماسه گزینه خوبی برای این موارد است ست و باید در استفاده به مقدار مناسب و متوسط آن دقت کرد در این مرحله باید خاک را به طور کامل خیس کنیم و اطمینان داشته باشیم که خاک ما کامل خیس است برای جلوگیری از رشد قارچ می توانیم از قارچ کش استفاده کنیم و پس از آن ته ظرف را سوراخ کرده تا آب اضافی از انتهای آن خارج شود.
 

 

شروع رشد بذر بیشتر کاکتوس ها در بازه زمانی یک هفته تا یک ماه می باشد و البته گروهی از آنها هستند که دیرتر از این بازه زمانی شروع به رشد می کنند این خاک را با ترکیب خاک سرد شده مخلوط می کنیم و با دست ک کلوخ های آن را صاف می کنیم عمق کاشت بذر باید دو برابر قطر بذر باشد و ماسه ها را به عنوان پوششی روی بذر ها قرار می دهیم.
مقایسه 0 انصراف