لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی گل مارانتا زبرا


مارانتا زبرا بومی کشور برزیل می‌باشد، به همین دلیل هوای نسبتا گرم و مرطوب را دوست دارد. مارانتا زبرا در این محیط به خوبی شاخ و برگ خود را شکوفا می‌کند و زیبایی ذاتی خود را به نمایش می‌گذارد. برگ های مارانتا زبرا بیضی شکل و به رنگ سبز روشن با نوار های سبز تیره است.
این برگها در حالت عادی به صورت افقی رشد می‌کنند البته در شرایطی برگ ها به صورت خمیده و یا قائم نیز شکل می‌گیرند. یک نکته مثبت درمورد این گیاه، قرار گرفتن آن در لیست گیاهان مناسب و غیر سمی برای کودکان و حیوانات خانگی است. مارانتا زبرا دارای گل هایی به رنگ بنفش یا سفید کم رنگ است ولی متاسفانه به ندرت در فضای خانه گلدهی می‌کند.
 


گیاه مارانتا زبرا نیز مانند بقیه اعضای خانواده‌اش برگهایی بزرگ و سبز دارد و نوار سفید رنگ کنار آنها، طرحی مانند گورخر ایجاد کرده است. این برگ های نسبتا بزرگ در حدود 15 الی 18 سانتی متر طول دارند و با طرح راه راه خود، چشم هر بیننده ای را به خود جذب می‌کنند. مارانتا زبرا در شرایط ایده آل در گلدان می تواند در حدود یک متر رشد داشته باشد.
گیاه مارانتا زبرا عاشق یک نقطه گرم اما سایه دار در گلخانه می‌باشد. اما در هر مکانی که میخواهد قرار بگیرد، نباید به آن نور مستقیم خورشید برسد و در جریان هوای سرد مانند درز پنجره ها در زمستان و روزهای سرد سال نباشد. به علت زادگاه این گیاه خوش نقش و نگار، قرار گرفتن در حمامی که نور مناسب و رطوبت مورد نیاز مارانتا را تامین کند، مکان مناسبی برای رشد مارنتای گورخری است. با رعایت چند نکته  ساده می‌توان مارنتا زبرا را جزو گل های آپارتمانی مقاوم دانست. قیمت گل مارانتا به دلیل منحصر بفرد بودن برگها، بیشتر از گیاهان دیگر است.
 


گل مارانتا زبرا ( Maranta Zebrina) می‌تواند به عنوان یک نماد زیبایی و طراوت در محیط آپارتمان شما باشد. مارانتاها به طور کلی از گل های خاص آپارتمانی می باشند، که برگ های بزرگ و همیشه سبز آنها سنبل زندگی است. این گیاه زینتی بومی مناطق گرمسیر آمریکای مرکزی و جنوبی است و در غرب هند نیز یافت می شود. نام گیاه مارانتا از کاشف این گیاه بارتولومئو مارنتا، گیاه شناس و پزشک ایتالیایی قرن شانزدهم میلادی گرفته شده است.

 
مقایسه 0 انصراف