لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی آنتوریوم


آنتوریوم گیاه زیبای آپارتمانی است، برگ هایش کشیده و خنجری به رنگ سبز پررنگ و گلهایش قرمز و قلبی شکلند. سرزمین مادری آن گواتمالا است. ارتفاع این گیاه به بیش از 30 یا 40 سانتیمتر می‌رسد.از ویژگی های این گیاه می‌توان به برگ های سبز و طویل ان اشاره کرد که گاه طول این برگ ها به بیش از 18 سانتیمتر هم می‌رسد. گلهای زیبای این گیاه نماد خونگرمی و مهمان نوازی است که به عقیده عده ای مایه خوش شانسی است. آنتوریوم به دلیل فرم خاص گلهایش با نام فلامینگو نیز شناخته می‌شود.

 


آنتوریوم یا گل فلامینگو که با نام انگلیسی Anthurium andreanum ،tailflower ، laceleaf شناخته میشود، گیاهی بسیار زیبا و مقاوم است که متعلق به خانواده شیپوری هاست، تا حدود 200 سال قبل در دل جنگل های بکر آمازون زیستگاه و شکل متفاوتی داشت و گلهای بزرگتری تولید می‌کرد تا اینکه در سال 1800 میلادی توسط مردی به نام ساموئل دامون کشف و به مردم هاوایی معرفی شد. آنتوریوم به شکل امروزی پس از تغییرات بسیار از حدود سال 1940 شکل گرفت.
آنتوریوم بومی مناطق گرم و مرطوب است که در دسته گیاهان تصفیه کننده هوا قرار می‌گیرد. این گیاه زیبا به دلیل تنوع بالا در رنگ گلهایش و طولانی بودن دوره گلدهی طرفداران بسیاری دارد و خرید گل آنتوریوم برای هدیه دادن در مناسبتهای مختلف و مراسم های مهم مثل بله برون و یا خواستگاری بسیار توصیه میشود.

 


گل های آنتوریوم در رنگ های متنوعی مانند ، سفید، سیاه، قرمز، بنفش و … موجود هستند که هر کدام در مناسبتهای مختلفی کاربرد دارند. برای مثال گل آنتوریوم سفید و بنفش در دسته گل عروس و گل آنتوریوم بلک در مراسم ترحیم بکار می روند.
مقایسه 0 انصراف