لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی گل آسترانتیا و شرایط نگهداری از آن

گیاه بوته ای دائمی است به بلندی ٩٠ – ٣٠ سانتی متر و گستردگی ۴۵ سانتی متر که گل های قرمز تیره آن در اوایل و اواسط تابستان ظاهر می شوند. این گل زیبا نه تنها به دلیل طولانی بودن زمان گلدهی بلکه به دلیل جذب پروانه ها و زیبایی و جلوه فوق العاده ای به باغ شما می بخشد. همانطور که گفتیم استفاده از گل های شاخه بریده در دکوراسیون منازل بسیار مناسب است، زیرا زیبایی و طراوت باغ و خانه شما را افزایش می دهد. این گیاه سازگار در بیشتر مناطق کشور به خوبی رشد می کند.
 


آسترانتیا، که به دلیل گل های زیبایش به ستاره گون نیز معروف است، با گل های فراوان در رنگ های صورتی، قرمز و بنفش، از اوایل بهار تا پاییز، هدیه ای دوست داشتنی به را شما می دهد. آسترانتیا که به دلیل شکوفه های زیبای خود، از اوایل بهار تا پاییز با بسیاری از شکوفه های کهکشانی صورتی، قرمز و بنفش زیبایی به آن می بخشد. نکته جالب در مورد این گل ستاره گون این است که چیدن شکوفه های آن با باعث افزایش تعداد گل ها و شکوفاییشان می شود. گیاه آسترانتیا بسیار سازگار است. اما بهتر است برای داشتن گیاه سالم و در اوج زیبایی به نکات نگهداری او توجه کنید.
 
جالب است بدانید که روغن استخراج شده از این گیاه در ترکیب شربت معده استفاده می شود. از برگ های خشک آسترانتیا با داروهای گیاهی به عنوان مقوی هضم و کمک به دستگاه گوارش استفاده می شود.


شرایط نگهداری گل آسترانتیا؛
 
نور
آسترانتیا آفتاب کامل را البته با آبیاری منظم ترجیح می دهد. با این حال، گیاه نسبتاً سازگار است و در سایه رشد خوبی دارد. روش ایده آل برای پرورش این گیاه قرار دادن آن در مکانی است که بتواند برای چند ساعت در معرض آفتاب کامل و در بقیه روز در سایه جزئی قرار بگیرد. اطمینان حاصل کنید که از آن در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کنید.
 
آبیاری
این گیاه برای رشد و جلوگیری از بیماری های احتمالی به خاک مرطوب نیاز دارد. حتماً آن را مرتباً آبیاری کنید. در غیر این صورت گیاه شروع به پژمردگی می کند.
 
دما
حداقل دمای قابل تحمل آن ١۵- درجه سانتی گراد است.
 
خاک
گیاهان آسترانتیا همچنین در مخلوط خاک سخت رشد می کنند. با این حال، آن ها خاک سست و کمی اسیدی را ترجیح می دهند. اطمینان حاصل کنید که مخلوط خوب تخلیه شده باشد، زیرا این گیاهان در آب راکد و مانده، زنده نمی مانند. برای افزایش مواد مغذی آلی، برگ های خشک، کمپوست یا قهوه را به مخلوط اضافه کنید. از آنجا که قهوه میزان اسیدیته خاک را افزایش می دهد، به رشد گیاه کمک می کند.
 
کود
گیاه را یک یا دو بار در سال با کود متعادل کنید. برای رشد مطلوب گیاه، خاک را با کمپوست یا برگ های خشک غنی کنید.
مقایسه 0 انصراف