لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی گل زعفران

گل زعفران (Crocus)
این گل که از خانواده‌ی زنبق است، معمولا در اوایل بهار یا اواخر پاییز گل می‌دهد اما اگر پیاز آن را در فصل پاییز، در آپارتمان بکارید، در زمستان گل می‌دهد. بهتر است چندین پیاز را با فواصل هفتگی بکارید تا نتیجه‌ی بهتری بگیرید. گل زعفران انواع مختلفی دارد که یکی از آنها زعفرانی است که در خراسان کاشته شده و از آن طلای سرخ ایران به دست می‌آید.
 


این گیاه یکی از ایده آل ترین گیاهان پاییزی برای خاتمه بخشیدن به فصل تابستان است. مشاهده ی گل های صورتی رنگ و خیره کننده نرین ، در یک صبح پاییزی می تواند نفس گیر باشد ! این گل های پاییزی معمولا در سپتامبر و حتی دیرتر ، شکوفه می کنند. تا زمانی که ساقه و شاخه های آن آسیب نبیند تا زمستان و فصل سرد می تواند پابرجا باقی بماند.
گل زعفران چه خاصیتی دارد و مزیت ‌های آن: قیمت گلبرگ زعفران مشهد نسبت به پرچم آن ارزان تر بوده و در مقادیر زیادی تولید می شود؛ از این رو از آن به عنوان یک منبع عالی برای اهداف گوناگون استفاده می شود. بررسی ها نشان می دهد که می توان با خرید زعفران اصل به صورت گل به عنوان جایگزین یا مکمل دارویی استفاده کرد.
 


تقویت سیستم ایمنی بدن
داروهای گیاهی بر روی سیستم ایمنی بدن موثر می باشد و نقش آن ها در تعدیل ترشح سیتوکین، ترشح هیستامین، ترشح ایمونوگلوبولین، فعال سازی لنفوسیت ها و فاگوسیتوز ثابت شده است. در ضمن گلبرگ زعفران با دوز ۷۵ میلی گرم قابلیت تحریک سیستم ایمنی بدن را دارد.
مقایسه 0 انصراف