لطفا چند لحظه صبر نمائید
گیاهان زینتی

معرفی گل شعله جاوید


گل جاوید از انواع گیاهان زیبا با قابلیت کاشت آسان در فضای آپارتمان است.بهترین فصل برای کاشت این گیاه تابستان یا بهار است. شعله جاوید بومی برزیل است و با عنوان شعله همیشگی (Eternal Flame) نیز شناخته میشود. شعله جاوید تا حدود ۶۰cm در ارتفاع رشد کرده و بلند میشود و دارای گلبرگ های انبوه و فشرده میباشد. دارای برگ های آجدار زیبایی است که قسمت پشت آنها مایل به زرشکی می باشد .
 


گل ها آن خیره کننده و به رنگ زرد مایل به نارنجی است.برگ های این گیاه در طول شب جمع می شود. این گیاه به دلیل فرم زیبای گل ها در انتهای ساقه گل دهنده به نام شعله جاوید نامیده می شود. گل های این گیاه پر دوام و دو تا سه ماه دوام خواهند داشت.
این گیاه نسبت به سرما حساس است. در صورت کاشت در فصل زمستان دمای اتاق را طوری تنظیم کنید که از ۱۸ درجه سانتیگراد کمتر نباشد.قبل از کاشت، گلدانی را در اندازه متوسط انتخاب کرده و آن را از خاک غنی از هوموس، ماسه و بارورکننده های آلی پرکرده و سپس بذرها را در عمق ۱۵ سانتیمتری خاک کاشته و آن را آبیاری کنید.آبیاری گیاه باید بطور منظم و حداقل دو بار در هفته انجام شود. برای زهکشی بهتر می توان در کف گلدان دو یا سه سوراخ ایجاد یا از یک زیرگلدانی بزرگ استفاده کرد.گلدان ها را در مکانی نورگیر قرار دهید. این گیاه مکان نیم سایه را تحمل می کند. مناسب ترین PH خاک برای رشد گیاه شش و نیم است.تکثیر گل جاوید از طریق کاشت بذر و قلمه امکان پذیر است.
 


این جنس دارای ۱۵۰ گونه مختلف می باشد که بیشتر آن ها از نظر برگی دارای ارزش زینتی می باشند و فاقد گل ها با ارزش زینتی می باشند. این گیاه زینتی مناسب فضاهای آپارتمانی می باشد.
مقایسه 0 انصراف