لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی گیاه بادرنجبویه

بادرنجبویه گیاهی علفی و چند ساله است. منشا اصلی این گیاه شرق مدیترانه و جنوب اروپا گزارش شده است. روی ریزوم ها گره‌های خاصی وجود دارد. از این گره‌ها استلونها(ریشه رست) و سایر انشعاب‌های ریشه‌ای به رنگ قهوه‌ای روشن خارج می‌شود.
 


به طور کلی گیاه بادرنجبویه گیاهی شیرین و معطر و از خانواده نعناع ها می باشد که اغلب به عنوان چاشنی از آن استفاده می شود. همچنین کاشت بادرنجبویه از آنجایی که در برخی از نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد و از دوران کهن در صنعت دارویی و درمانی جای داشته است مورد توجه بسیاری از پرورش دهندگان گل وگیاه قرار گرفته است.ارتفاع گیاه متفاوت است و به شرایط اقلیمی محل رویش آن بستگی دارد و بین ۵۰ تا ۱۰۰ سانتی متر می‌باشد.
ساقه مستقیم است ولی بندرت ممکن است به صورت خوابیده روی زمین قرار گیرد(ساقه گیاهان جوان معمولا” به صورت خوابیده رشد می‌کند). برگ‌ها پهن،تخم مرغی شکل به طول سه تا شش سانتی متر و به صورت متقابل روی ساقه قرار می‌گیرند. برگها به رنگ سبز تیره هستند، سطح آن‌ها ناصاف و برجستگی‌های متعددی دارند. گل‌ها در قسمت فوقانی گیاه و در ناحیه زاویه برگ‌ها تشکیل می‌شوند. غنچه‌ها معمولا” زرد رنگ هستند که پس از باز شدن به گل‌های سفید یا بنفش تبدیل می‌شوند. میوه فندفه چهار قسمتی و طول آن ۱ تا ۱٫۵ میلی متر است.
 


بذر تخم مرغی شکل و رنگ آن تیره و براق (معمولا” سیاه رنگ ) است. پیکر رویشی گیاه بوی خاصی تقریبا” شبیه به لیمو دارد. اندام‌های هوایی گیاه به خصوص برگ‌ها محتوی اسانس هستند. 
مقایسه 0 انصراف