لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی گیاه برگ انجیری


برگ انجیری با نام علمی ” Monstera Deliciosa ” نام یک گونه از تیره گل شیپوریان است. این گیاه بومی جنگلهای بارانی جنوب مکزیک و کلمبیا است و گونه های بسیار متنوعی دارد که در شکل برگها با یکدیگر متفاوتند. تنها تعداد کمی از انواع برگ انجیری در ایران وجود دارد اما خرید گل برگ انجیری بسیار زیاد است و این گیاه محبوبیت فراوانی در میان مردم دارد. برگ انجیری ابلق و سفید از گونه های کمیاب هستند و از قیمت بالایی برخوردارند.
 


گیاه برگ انجیری ( Swiss cheese plant ) از دکوراتیو ترین گیاهان آپارتمانی برای داخل خانه و محل کار است. قیمت گل برگ انجیری نسبت به نگهداری آسان و منحصر بفرد بودن آن کم است و گزینه مناسبی برای هدیه دادن محسوب می‌شود. از ویژگی های ظاهری برگ انجیری می‌توان به برگهای پهن همراه با بریدگی های عمیق، تک ساقه بودن برگها و نداشتن تنه، حالت چرمی بودن برگها و … اشاره کرد.
وجود گیاهان در خانه و محیط کار بر روی ذهن و سلامت روح و جسم اثرات مثبت زیادی می‌گذارد. تولید اکسیژن، تصفیه هوای داخل خانه، تولید انرژی مثبت و کاهش استرس از جمله فواید نگهداری گیاهان است. کم نور بودن خانه، کوچک بودن فضا و خیلی از مشکلات دیگر نمی‌توانند مانع از بودن گیاهان در کنارمان باشند چرا که بعضی از گیاهان مانند برگ انجیری، ویژگی های قابل ملاحظه ای دارند که می‌توانند به راحتی با شرایط خانه سازگار شوند.
با وجود گلدار بودن این گیاه، محبوبیت برگ انجیری به دلیل برگهای خاص و منحصر بفردش است. شکاف های روی برگ این گیاه، یک پدیده طبیعی است و از ابتدای خلقت برگ انجیری وجود داشته است. علت پیدایش این بریدگی ها، در امان ماندن گیاه از بادهای شدید و باران های سیل آسای زادگاهش است. در صورت نبود این شکاف ها امکان خروج آب و باد از برگهای پهن این گیاه وجود نداشته و گیاه از بین می‌رود.
 


علاوه بر زیبایی ظاهری، این گیاه بسیار مقاوم است و خرید گل برگ انجیری به افراد مبتدی در زمینه نگهداری گل و گیاه توصیه می‌شود.
برگ انجیری در زادگاه خود به بار می‌نشیند و میوه های سمی تولید می‌کند. خوردن میوه برگ انجیری سبب تورم، تاول و گرفتگی صدا می‌شود. این گیاه دارای ریشه های هوایی است که به بلند شدن آن کمک می‌کنند و ارتفاع برگ انجیری در زادگاهش ممکن است حتی به 30 متر هم برسد.
مقایسه 0 انصراف