لطفا چند لحظه صبر نمائید
گیاهان زینتی

معرفی گیاه برگ قاشقی

برگ قاشقی یا پپرومیا، از گیاهان مقاوم آپارتمانی است. این گیاه انواع مختلف سبز و ابلق دارد و برگ‌ها‌ی زیبا، براق و سبز رنگ این گیاه باعث شده که برگ قاشقی، یکی از گیاهان پر طرفدار به حساب بیایید. گیاه برگ قاشقی بومی مناطق استوایی است و به خاطر برگ‌های زیبا و تقریبا دایره‌ای شکل که شبیه قاشق است، پرورش داده می‌شوند.
 

 
گیاه برگ قاشقی یا پپرومیا، گیاهی علفی و همیشه سبز با رشد کند است. گیاه قاشقی برگ‎های قلبی شکل، گوشتی و اغلب رنگ‌های سفید کرمی و سبز دارد و چون محل زندگی و زادگاه آن در جنگل‎های نسبتاً تاریک است، می‌تواند شرایط آپارتمان را به خوبی تحمل کند؛ در ایران واریته‌های زیادی از این گیاه پرورش یافته است. پپرومیا از گیاهان همیشه سبز می باشد. دارای گونه‎های مختلف و اغلب دارای برگ گوشتی و نیمه گوشتی و جثه‌ای کوچک هستند.
گیاه برگ قاشقی بسیار کم توقع بوده و از آنجا که خواستگاه آن جنگل‎های انبوه است، نور کم، سایه و کم آبی را به راحتی تحمل می‌کند. به همین دلیل می‎تواند در رده گیاهان آپارتمانی پرطرفدار قرار گیرد.
 


بیش از چهار صد گونه از این خانواده شناخته شده، منشأ این گیاهان، آمریکای جنوبی (برزیل) و آفریقای جنوبی و آفریقای مرکزی و به طور کلی مناطق گرمسیری است؛ حتی دیده شده که در مناطق گرمسیر روی تنه درختان می‌روید. گیاهی است همیشه سبز ارتفاع گیاه در حدود 25 سانتی متر برگ‌ها گوشتی و تخم مرغی شکل بوده و براق و ابلق با رنگ‌های سفید کرمی در متن سبز رنگ و پر از فرورفتگی و برجستگی‌ها، به رنگ سبز تیره با رگه‌های سبز روشن است. گل‎های گیاه قاشقی نیز کوچک و بسیار ریز هستند و بصورت خوشه‌ای، روی مخروط‌های عمودی رشد می‌کنند.
مقایسه 0 انصراف