لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی گیاه بنجامین


گیاه بنژامین یا انجیر برگ ریز (Ficus benjamina) یک گونه از سرده انجیر است و از اعضای خانواده بزرگ فیکوس ها است. اصالت اصلی این گیاه جنگل های استوایی آسیا به ویژه هندوستان است و انواع مختلفی دارد. قیمت گل بنجامین در مقایسه با دیگر درختچه های آپارتمانی کمتر است و خرید بنجامین برای داخل خانه یا محیط کار پیشنهاد می‌شود.
 


گلها و گیاهان آپارتمانی نمادی از طبیعت هستند و معمولا با اهداف تزیینی، تاثیرات مثبت روانشناسانه، تازه نگه داشتن هوا یا به دلیل تاثیراتی که بر سلامتی دارند مانند تمیز سازی هوای داخل خانه پرورش داده می‌شوند. طبق نظریه فنگ شویی، گیاهان با جذب انرژی مثبت موجود در کائنات، خوشبختی و سعادت را به ما هدیه می‌دهند. این نظریه ضرورت وجود گیاهان برای داشتن فضایی خلاق، پر انرژی و مثبت در محیط خانه و کار را بیان می‌کند. بنجامین از گیاهان مناسب برای محیط کار است، علاوه بر جذب انرژی های مثبت و قدرت تصفیه هوا با قامت بلند خود، در راهرو، لابی و … به زیبایی خودنمایی می‌کند.
گیاه بنجامین یکی از گیاهان آپارتمانی در سازش با محیط و مکانهای کاری سرپوشیده است. این گیاه دارای برگهای چرم مانند و نوک تیز است و شاخه ها خاصیت ارتجاعی و آویز دارند و با زیاد شدن برگها کمی به سمت پایین خم می‌شوند و حالت زیبایی به خود می‌گیرند. از ویژگی های جالب توجه این گیاه، ارتفاع آن است که در فضای باز به 5 متر هم می‌رسد.

گیاهان رابطه مستقیمی با سلامت جسم و روح ما دارند و وجود آنها در فضای زندگی و محیط کار فواید زیادی برای ما دارد. امروزه فضای بعضی ادارات و دفاتر کاری کاملا خشک و بی‌روح است و این فضا اثرات مخربی بر روی ذهن کارمندان و ارباب رجوع می‌گذارد. استفاده از گیاهان در این محیط ها علاوه بر زیبایی بصری، تاثیر مثبتی بر روی ذهن، و فعالیت کارمندان می‌گذارد و انرژی مثبت را در فضا پخش می‌کند.
طبق تحقیقات صورت گرفته در پژوهش هوای پاک ناسا، گیاهان خاصی وجود دارند که قادر به سم زدایی طبیعی از هوای داخل اتاق می‌باشند. ناسا برای تهویه کردن کارآمد هوا، کاهش میکروبهای موجود در هوا و افزایش رطوبت، یک گلدان گیاه را برای  هر 9 متر مربع اتاق خانه یا محل کار پیشنهاد می‌کند.
 


انواع مختلف گیاه بنجامین از نظر شکل ظاهری و رنگ برگها با یکدیگر متفاوتند.  بنجامین آمستل ، بنجامین سبز ، بلک و ابلق همگی از یک خانواده هستند و بنجامین سبز ، ابلق و بلک تنها در رنگ برگها با یکدیگر متفاوتند.

 بنجامین آمستل : بنجامین آمستل دارای برگهایی به رنگ سبز تیره با فرم کشیده، چرم مانند و نوک تیز است. 
بنجامین سبز : بنجامین سبز دارای برگهای بیضی شکل با رنگ سبز روشن است. 
بنجلامین بلک : بنجامین بلک دارای برگهای بیضی شکل و چرمی به رنگ سبز تیره است. قیمت بنجامین بلک نسبت به بقیه متفاوت است. 
بنجامین ابلق : بنجامین ابلق محبوب ترین نوع بنجامین با برگهای سبز روشن و حاشیه زرد رنگ است.
مقایسه 0 انصراف