لطفا چند لحظه صبر نمائید
گیاهان آپارتمانی

معرفی گیاه زاموفیلیا


زاموفیلیا یا جواهر زنگبار گیاهی گرمسیری از خانواده آراسه و بومی مناطق شرقی و غربی آفریقا است. زاموفیلیا دارای برگهای بیضی شکل، همیشه سبز و براق و ساقه های کلفت جدا از هم است که ارتفاع این ساقه ها در آپارتمان به 1 متر هم می‌رسد. این گیاه در 3 رنگ ابلق ، سبز و بلک یافت می‌شود و با توجه به رنگ برگها قیمت های متفاوتی دارد. خرید زاموفیلیا ابلق طرفداران زیادی دارد اما این نوع از زاموفیلیا گرانبها و بسیار کمیاب است و در هر جایی یافت نمی‌شود. رنگ سیاه برگها در زاموفیلیا بلک بسیار خاص و کمیاب است و قیمت گل زاموفیلیا بلک به دلیل همین وجه تمایز بسیار بالاتر از انواع دیگر است.

 


گیاهان لوکس و خاص آپارتمانی از اِلمان های مهم در معماری مدرن محسوب می‌شوند و وجود آنها در دکوراسیون خانه، ادارات و شرکت ها اعتبار و زیبایی خاصی به آن فضا می‌بخشد. زاموفیلیا (Zanziber gem- زامیفولیا ) از جمله گیاهان شیک و خاص با نگهداری بسیار آسان است که به دلیل سازگاری بالا با شرایط مختلف در اکثر خانه ها یافت می‌شود. قیمت گل زاموفیلیا با توجه به ویژگی های منحصر به فردش در مقایسه با دیگر گیاهان آپارتمانی لوکس کمتر است و برای داخل خانه و فضاهای سربسته با نور کم پیشنهاد می‌شود.
 
زاموفیلیا گلهای سفید و خوشبویی شبیه به خانواده آراسه به نام اسپادیکس دارد که در صورت مناسب بودن شرایط در تابستان نمایان می‌شوند. این گیاه به ندرت در آپارتمان به گل می‌نشیند و گلها خاصیت تزیینی ندارند.
زاموفیلیا توسط غده های زیرزمینی آب را در خود ذخیره می‌کند و نیاز آبی کمی دارد، همین امر این گیاه را برای افراد پر مشغله مناسب کرده است. زاموفیلیا گیاه بسیار مقاومی است و به عقیده کسانی که از این گیاه نگهداری کرده اند، کشتن این گیاه از نگهداری آن سخت تر است به همین دلیل خرید زاموفیلیا به افراد مبتدی در زمینه نگهداری گل وگیاه پیشنهاد می‌شود.
 نکته : زاموفیلیا گیاهی سمی است و آن را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید. خوردن قسمتی از این گیاه توسط کودکان ممکن است مشکلاتی را برای آنها به وجود آورد و باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.
مقایسه 0 انصراف