لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی گیاه کالانکوئه و شرایط نگهداری از آن


کالانکوئه،ساکولنتی محبوب از خانواده گل‌نازیان و گیاهی همیشه سبز است که گل‌های زیبایی دارد و بومی مناطق گرمسیری ماداگاسکار است.
این گیاه در رنگ‌های مختلفی وجود دارد، اغلب آن‌ها رنگ‌های زنده‌ای مانند زرد، صورتی، ارغوانی، نارنجی و قرمز دارند.
در زمستان معمولا گونه‌های سفید این گیاه بیشتر یافت می‌شوند. برگ‌های این گیاه با اندازه بزرگ و رنگ سبزشان نیز بسیار چشم‌گیر هستند.
این گیاه معمولا در اندازه‌های 10 الی 15 سانتی فروخته می‌شود و می‌تواند تا حدود سی سانت رشد کند. اگر در آب دادن به گیاهان تنبل هستید یا فراموش می‌کنید این گیاه برای شما مناسب است.
شاید قبلا یکی از آن‌ها را دیده باشید اما هیچوقت برای خود نخریدید. ما می‌خواهیم شما را تشویق به خریدن این گیاه زیبا کنیم، گیاهی که مانند کاکتوس و ساکولنت ها، نگهداری از آن کار سختی نیست و در اغلب روزهای سال گل می‌دهد.
کالانکوئه بومی ماداگاسکار است و برگ‌های گوشتی و ضخیم دارد. این گیاه از اواسط زمستان تا اواسط بهار گل‌های صورتی و قرمز کمرنگ می‌دهد. گونه‌ای از این گیاهان گل‌های کوچکی دارند، اما به دلیل برگ‌های زیبایشان همچنان ارزش نگه داری در آپارتمان را دارند.
 


شرایط نگهداری
آبیاری: برای آبیاری این گیاه هر بار باید مقدار کمی آب به آن داده شود، اما اجازه نباید خاک آن خشک شود.
 
نور: این گیاه نور دوست است، در فصل زمستان باید داخل آپارتمان و در مقابل پنجره‌های آفتابگیر قرار داده شوند و در سایر فصول روی تراس یا بالکن و در سایه آفتاب نگه داری شوند.
 
خاک: برای تهیه‌ی خاک مورد نیاز برای کاشت این گیاه باید خاک باغچه، ماسه و کود حیوانی به نسبت مساوی با هم مخلوط شوند.
 


دما: در فصل زمستان دمای بین ۱۶ تا ۱۹ درجه سانتی‌گراد و در فصل تابستان دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد برای رشد آن‌ها ایده آل است. البته از آنجایی که این گیاه گرما دوست است می‌تواند در فصل گرم دمای بیش از ۳۰ درجه هم تحمل کند.
مقایسه 0 انصراف