لطفا چند لحظه صبر نمائید

سوالات رایجی که در ارتباط با گیاه کروتون ممکن است بوجود بیاید!


چطور کروتون را رنگین‌تر کنیم؟

اگر می‌خواهید رنگ‌ برگ‌های گیاه کروتون شما کامل و درخشان باشد اولین قدم تامین یک خوب برای گیاه است. گیاهی که در نور زیاد یا نور کم باشد نمی‌تواند رنگ‌های خود را حفظ کند. آبیاری کافی و کوددهی به موقع نیز عوامل دیگری هستند که باعث سالم‌تر شدن گیاه و رنگین‌تر شدن آن می‌شود.
 


چرا برگ‌های کروتون می‌ریزد؟
یکی از مهم‌ترین دلایل ریزش برگ‌های کروتون رطوبت ناکافی و استرس‌های دمایی است. این گیاه از مناطق گرمسیری آمده است بنابراین به محیطی بیش از حد خشک یا سرد عادت ندارد و این مساله باعث ریزش برگ‌های گیاه می‌شود.
از سوی دیگر کمبود منابع غذایی و انرژی نیز می‌تواند باعث ریزش برگ‌های کورتون شود. عواملی مانند نور کم، آبیاری کم یا آبیاری بیش از حد که باعث پوسیدن ریشه‌های گیاه شود می‌تواند گیاه را با کمبود انرژی و ریزش برگ مواجه کند.

چرا برگ‌های کروتون قهوه‌ای می‌شود؟
اگر برگ‌های گیاه کروتون قهوه‌ای و ترد شود نشانه‌ای از آبیاری نامناسب. کمبود رطوبت است. این موارد می‌تواند به گیاه آسیب بزند و برگ‌ها از لبه شروع به قهوه‌ای شدن می‌کنند و به تمام برگ سرایت می‌کند. اما اگر این قهوه‌ای شدن به صورت لکه‌هایی بر روی سطح برگ ظاهر شود نشانه‌ای از بیماری گیاه است.
 


چرا برگ‌های کروتون زرد می‌شود؟
یکی از مهم‌ترین دلایل زرد شدن برگ‌های این گیاه آبیاری اشتباه است. آبیاری کم و یا زیاد می‌تواند باعث زرد شدن و ریزش برگ‌های گیاه کروتون شود. یک آبیاری صحیح می‌تواند باعث پیشگیری از این اتفاق شود.مقایسه 0 انصراف