لطفا چند لحظه صبر نمائید
گیاهان زینتی

نکات مهم در رابطه با پرورش گل ژینورا


تعویض گلدان
گیاه ژینورا معمولا دو تا سه سال بعد از کاشته شدن در گلدان نیازمند منتقل شدن به گلدانی بزرگ تر خواهد بود ، در غیر این صورت ریشه های گیاه از فضای کافی برای رشد برخوردار نبوده و پژمرده خواهد شد . نکته مهم در هنگام انتقال گیاه به گلدان جدید ، مراقبت از آن به منظور عدم آسیب رسیدن به ریشه های آن است.
 


هرس کردن
در صورت عدم هرس گیاهان ژینورا ، رشد آن ها به صورت تهاجمی افزایش پیدا خواهد کرد و بنابراین هرس شاخ و برگ این گیاهان به جلوگیری از رشد بیش از حد آن کمک خواهد کرد.

گلدهی
این گیاهان معمولا در طول فصل زمستان گل هایی به رنگ نارنجی می ‎دهند و از آن جایی که این گل ها بسیار بوی بدی دارند ، بسیاری از افراد قبل از شکوفایی کامل آن ها ، آن ها را از بین می ‎برند . خوشبختانه این گیاه به طور مداوم گل نمی ‎دهد و معمولا پس از گذشت 2 تا 3 از کاشت گیاه شروع به گل دادن سالانه خواهد کرد.

تکثیر
به منظور تکثیر این گیاه از روش قلمه زنی استفاده کنید . ابتدا ساقه مورد نظر را از گیاه جدا کرده و آن را درون یک لیوان آب قرار دهید تا ریشه های جدید ایجاد شوند . ریشه زایی گیاه معمولا چند هفته به طول می ‎انجامد و همچنین می ‎توانید انتهای ساقه را به هورمون ریشه زایی آغشته کرده و آن را درون خاک مرطوب بکارید . گلدان را در مکانی با دمای مناسب قرار داده و پس از رشد گیاه، آن را به گلدان جدید با بستر مناسب منتقل کرده و مراقبت های لازم از آن را به عمل آورید.
 


سمیت
این گیاه برای حیوانات و انسان ها سمی نیست اما از آن جایی که مصرف آن باعث بروز علائم حساسیت و یا دل درد می ‎شود ، بهتر است آن را از کودکان و پرندگان خانگی خود دور نگه دارید.
مقایسه 0 انصراف