لطفا چند لحظه صبر نمائید

پرورش درختچه بداغ


بداغ درختچه ای بزرگ با سرعت رشد متوسط میباشد که در برابر سرما و آلودگی هوا مقاوم است لذا برای کاشت در داخل شهر نیز مناسب میباشد. پوست تنه درخت ابتدا به رنگ سبز میباشد و سپس به قرمز – قهوه ای تبدیل خواهد شد . تنه درخت بداغ زمانی که خرد و یا شکسته میشود دارای بوی بسیار بدی است. بداغ درخچه ای است که به سرعت رشد می کند.
 


این گیاه به دلیل داشتن شاخ و برگ و گل های زیبا و میوه های خوراکی بسیار پرطرفدار بوده و در باغ ها به عنوان پرچین بسیار کاربرد دارد.برگ ها سه قسمتی با طول و عرض ۱۰-۵ سانتیمتر است و شبیه برگ های درخت افرا است. برگ ها در پاییز به رنگ قرمز یا نارنجی در می آیند.گل های این گیاه به شکل مجموعه ای کروی شکل ظاهر می شوند. که ابتدا سبز کم رنگ هستند و به تدریج سفید رنگ می شوند. گل های بارور به قطر ۱۱-۴ سانتیمتر در قسمت مرکزی و بالای این مجموعه قرار دارد و گل هایی با قطر ۲ سانتیمتر که در قسمت محیطی و اطراف این مجموعه هستند عقیم و نابارور هستند. فصل گلدهی بداغ بهار است. میوه های گرد و قرمز رنگ بداغ نیز زیبا و قابل خوردن هستند. بداغ راست قامت و چندریشه ای است. تاج درخت به صورت گرد و پوششی میباشد.

 
کوددهی درختچه بداغ :
در فصل بهار و بعد از پایان دوره گلدهی از کودهای کامل برای تغذیه گیاه استفاده کنید. در اواخر زمستان نیز می توان از کود کلسیم و فسفر استفاده کرد.
 


هرس درخچه بداغ :
این گیاه را برای کنترل طول ساقه ها و خلوت کردن اطراف گیاه هرس می کنند. بهترین زمان برای هرس کردن، پایان زمان گلدهی گیاه است. ساقه های بسیار مسن را می توان از نزدیکی سطح زمین قطع کرد. ساقه هایی که هنوز جوان هستند اما بیش از اندازه بلند شده اند و یا آن هایی که موجب شلوغی بیش از اندازه مرکز گیاه شده اند باید کوتاه شوند.
مقایسه 0 انصراف