لطفا چند لحظه صبر نمائید

چند نمونه از گیاهان مناسب برای تراریوم

از زیباترین و جالب ترین روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم، کاشت آنها در ظرف های شیشه ای سربسته است که به آن تراریوم یا باغ شیشه ای می‌گویند. در این روش 2 نوع ظرف استفاده می‌شود: تراریوم سرپوشیده و سرباز که در تراریوم نوع 1 به دلیل سرپوشیده بودن فضای داخل شیشه، رطوبت زیاد شده و نمی‌شود هر گیاهی را در آن کاشت. به همین دلیل تنها گیاهان خاصی برای آنها وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را تعدادی از گیاهانی که میتوانید با این روش از آن‌ها نگهداری کرد آشنا کنیم.


 
برگ قاشقی (پپرومیا برگ قاشقی)
قاشقی برای تراریوم های بزرگ و متوسط مناسب است و نور کم را تحمل می‌کند. رطوبت داخل تراریوم برای آن کافی بوده و به غبار پاشی نیازی ندارد. این گیاه در 2 رنگ سبز و ابلق وجود دارد و کاشتن آن در کنار گیاهانی مانند پوتوس یا سینگونیوم منظره ی بی نظیری را ایجاد می‌کند.

 
کاکتوس و ساکولنت
کاکتوس و ساکولنت، از جمله گیاهان مناسب تراریوم هستند که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و بیشترین نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که رطوبت زیاد موجب پوسیدن و خراب شدن کاکتوس و ساکولنت می‌شود. پس تراریوم سرپوشیده برای محیط کاشت کاکتوس و ساکولنت مناسب نمی‌باشد و باید در ظرف های بدون سرپوش کاشته شده و نهایتا ماهی یکبار آبیاری شود. نکته ی حائز اهمیت دیگر این است که حتما باید گیاهانی که کنار هم کاشته می‌شوند نیاز نوری و آبیاری مشابهی داشته باشند.

 
ارکیده
ریشه های این گیاه زیبا و ارزشمند باید نور دریافت کنند تا گیاه رشد کند به همین دلیل است که هنگام خریداری در گلدان های طلقی قرار دارند. پس پرورش آن ها به صورت تراریوم ایده ی بسیار خوبی است و منظره ی بسیار زیبایی را ایجاد می‌کنند. فقط باید مراقب آبدهی آن باشید تا ریشه ها دچار پوسیدگی نشوند.

 
گیاه عنکبوتی (گندمی)
این گیاه علاوه بر زیبایی در لیست گیاهان تصفیه کننده هوا نیز قرار می‌گیرد. گندمی در دو نوع سبز و ابلق موجود است که نوع ابلق آن، با رگ برگ های روشن خود می‌تواند تضاد زیبایی با بقیه گیاهان ایجاد کند. این گیاه نور کم را به خوبی تحمل کرده و دوستار رطوبت است به همین دلیل باید همیشه قبل از خشک شدن خاک، آبیاری را انجام دهید.
 

 
بنفشه آفریقایی
گیاهی ظریف و زیبا که ارتفاع آن بین 2.5 تا 15 سانتیمتر متغیر است و با گل های کوچک آبی, صورتی, بنفش و سفیدش انتخاب خوبی برای تراریوم خواهد بود چراکه محیط مرطوب را ترجیح می‌دهد.
مقایسه 0 انصراف