لطفا چند لحظه صبر نمائید

چه زمانی باید از سولفات میزیم برای گیاه خود استفاده کنیم؟


بهترین زمان برای مصرف کود سولفات منیزیم

زمان مصرف این کود در باغ های میوه اواخر اسفند و در زمین های کشاورزی پیش از کشت است. همچنین در زمان هایی همچون زمانی که برگ های پیر در فاصله بین گلبرگ ها زرد شوند یا زمانی که لکه های کوچک نکروز بین گلبرگ ها و وسط برگ نمایان شود یا در صورتی که نوک و حاشیه برگ ها پیچ خورده و لوله شوند گلبرگ ها چروک شده و چین خورده اند. یا زمانی که بعلت کمبود گیاه دربرابر بیماری تضعیف شده باشد و زمانی که برگ ها حالت آویزان داشته باشند یا در صورت مشاهده لکه های ارغوانی بین گلبرگ ها. در مورد سبزی و نشاکاری و گیاهان زراعی 30 روز بعد از سبز شدن این کود را بکار می برند. اصولا مقدار 5 تا 10 کیلوگرم از کود برای باغات و 3 تا 6 کیلوگرم برای زراعت مورد استفاده قرار می گیرد.  
 


مقدار و روش استفاده از کود منیزیم سولفات: خوشبختانه منیزیم در گیاهان متحرک است و این بدان معناست که اصلاح کمبود آن در اسرع وقت باعث می شود گیاه به رشد عادی خود ادامه دهد. اگر متوجه کمبود منیزیم شدید ، کود سولفات منیزیم به راحتی با سایر مواد مغذی قابل استفاده است تا سریع آن را اصلاح کنید. منیزیم یکی از عناصر ضروری در انتقال و تولید قندها ، نشاسته ها ، چربی ها و روغن های موجود در گیاه است. این بدان معناست که کمبود منیزیم باعث می شود سبزیجات نشاسته ای ، میوه های قندی و دانه های روغنی یا آجیل شکل و طعم خود را از دست بدهند.  
 

توجه

توجه داشته باشید که از سولفات منیزیم برای مراقبت از گیاهان باغ استفاده نکنید مگر اینکه علائم کمبود منیزیم یا گوگرد وجود داشته باشد. افزودن مواد مغذی بی فایده سایر مواد مغذی را از تعادل دور می کند و به دلیل عدم توانایی گیاهان در استفاده از مواد مغذی خاص موجود ، می تواند نواقصی را ایجاد کند.  
مقایسه 0 انصراف