لطفا چند لحظه صبر نمائید

چگونه سریع تر کمپوست بسازیم؟


برای اینکه روند تولید کمپوست کوتاه‌تر شود، باید به جزئیات هم توجه کرد. اگر در منطقه‌ای سردسیر زندگی می‌کنید، سطل بازیافتتان را در محلی قرار دهید که در معرض تابش نور خورشید باشد تا با کمک گرمای خورشید، مواد زودتر تجزیه شوند. اگر هم در منطقه‌ای گرمسیر و خشک زندگی می‌کنید، سطل را در سایه قرار دهید تا سرعت تبخیر آب مواد موجود در آن کم شود.
 

 
زمان مورد نیاز برای تولید کمپوست کاملا به نسبت مواد اولیه شما و شرایط محیطی بستگی دارد، اما می‌توانید از روی شرایط ظاهری کود، پی ببرید که آماده است یا نه. کود کامپوست نهایی به رنگ قهوه‌ای تیره است و بوی خاک می‌دهد. اغلب در آن بخش‌هایی از برگ که تجزیه نشده است، دیده می‌شود.
این روزها در دنیا از کود کمپوست به عنوان کود مواد غذایی ارگانیک استفاده می‌شود. شما هم می‌توانید با استفاده از این کود، در حیاط خانه خود مواد غذایی ارگانیک پرورش دهید.
نکته مهم در مورد کمپوست این است که شما می توانید یک مشت کاغذ بریده، تکه های کاغذ و برگ های خشک را در یک دسته قرار دهید و آن ها را به کمپوست و کود سرشار از مواد مغذی برای باغتان تبدیل کنید. بسته به میزان کمپوست شما و چیزهایی که در آن قرار داده اید این روند می تواند سه ماه تا دو سال طول بکشد. اگر می خواهید کمپوست را سریع تر آماده کنید چند نکته وجود دارد که با انجام آن ها می توانید سرعت این روند را افزایش دهید؛
 

 
۱. تکه تکه کردن مواد کمپوست
 
جای تعجب نیست که مواد کوچکتر سریع تر تجزیه می شوند. شما می توانید برگ های افتاده را با استفاده از ماشین چمن زنی خود خرد کنید و با تکه تکه کردن و ریز کردن ته مانده های آشپزخانه به تولید سریع تر کمپوست کمک کنید. برخی از باغبانان حتی توصیه می کنند که ته مانده های آشپزخانه را از طریق مخلوط کن ریز کنند در این صورت هنگام اضافه کردن رطوبت بیشتری هم به کمپوست افزوده می شود.

 
۲. اکسیژن رسانی
 
میکروب ها به اکسیژن نیاز دارند تا کارشان را انجام دهند. هفته ای یکبار مواد را زیر و رو کنید تا هوای مورد نیاز را تامین کنید. اگر نمی توانید یا نمی خواهید که این توده را زیر و رو کنید سعی کنید با چنگک اکسیژن را به همه قسمت های کمپوست برسانید.


۳. سایز ظرف کمپوست را درست انتخاب کنید
 
کمپوست هایی که در حدود 1 متر مکعب انبار میشوند سریع تر داغ می شوند (تا 60 درجه سانتیگراد) . گرما محصولی از اقدام سریع میکروب ها است و یک نشانه مطمئن که میکروب ها با سرعت بالا برای تجزیه مواد کار می کنند. دسته های کوچکتر و دسته های بزرگتر سرعت گرم شدنشان کمتر است.

 
۴. انتخاب درست مواد تشکیل دهنده کمپوست
 
برای تجزیه سریع تر، کمپوست باید حاوی کربن و نیتروژن باشد. ساقه های ذرت، کاه، برگ های خشک، خاک اره و کاغذ خرد شده سرشار از کربن می باشند. یونجه، گیاهان علفی، جلبک دریایی، ته مانده های آشپزخانه سرشار از نیتروژن می باشند.

 
۵.مرطوب نگه داشتن کمپوست
 
آب یکی دیگر از مولفه های اصلی در ساخت کمپوست است اما بیش از حد نیاز ندارد. توده کمپوست شما باید مثل یک اسفنج مرطوب باشد اما نباید خیلی خیس و پر از آب باشد.
مقایسه 0 انصراف