لطفا چند لحظه صبر نمائید

چیدمان خانه‌ با گیاهان آپارتمانی


در دکوراسیون داخلی امروز به هیچ عنوان نمی توان اهمیت وجود گل و گیاه را نادیده گرفته و یا در موردش صحبتی نکرد. انتخاب خود گیاه به تنهایی موثر نبوده و چیدمان آن ها در خانه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. تزئین خانه با استفاده از گل و گیاهان، کار بسیار آسانی است. گیاهان بسیار متنوعی وجود دارند که می‌توانند در هر گوشه‌ یا فضائی از خانه ما قرار بگیرند. در این قسمت، چند ایده در مورد چگونگی ترکیب گیاهان با دکور داخلی شما ارائه شده است. سعی کنید در زمینه قرار دادن گیاهان در محیط های گوناگون با کمی تحقیق، مناسب ترین گیاهان را برای محیط مورد نظر پیدا کنید. به همین دلیل چند روش مختلف را معرفی می کنیم تا بهتر بتوانید با گیاهانتان یک فضای آرام و دوست داشتنی به وجود بیاورید:
 
 
ایجاد گوشه سبز برای تزیین خانه
اگر شما فضاهای پرت و بدون استفاده در خانه تان دارید، بهترین مکان برای چیدن گیاهانتان را به دست آورده اید. زیرا علاوه بر بهینه سازی فضا، یک مکان کامل و مخصوص را به گیاهانتان اختصاص می دهید. برای این ایده هم بهتر است گلدان های با ابعاد مختلف و به خصوص در اندازه های بزرگ تر را انتخاب نمایید. البته فراموش نکنید که قرار نیست همه چیز روی زمین قرار بگیرد، گلدان های آویز نیز کاملا مفید خواهند بود.

 
تزیین خانه با مدل های گوناگون گلدان
من فکر می کنم با استفاده از گلدان های مختلف دکوراسیون را جالب تر و جذاب تر می کند. همان گونه که هیچ گیاهی شبیه به دیگری نیست و شکل و ظاهر خاص خود را دارد، گلدان ها هم می توانند متناسب با گیاه خود انتخاب شده و حتما لازم نیست به صورت یکسان و ست استفاده شوند. سعی کنید گلدان ها در اندازه ها و به خصوص رنگ های مختلف را در کنار یکدیگر قرار دهید.

 
چیدمان گیاه، قرار دادن بزرگ ترین گلدان کنار کاناپه
این ایده یکی از اصلی ترین ایده ها و اصول برای چیدمان گیاهان در دکوراسیون است. قرار دادن بزرگ ترین گلدان در کنار کاناپه یا صندلی در اتاق نشیمن از ترفندهای همیشگی طراحان داخلی است. این گلدان، جدای از بقیه، به عنوان ادویه فوری برای اتاق نشیمن محسوب می شود. از مزایای دیگر این روش این است که در هر سبک دکوراسیونی به راحتی قابل اجراست و البته زمانی تاثیر مثبت خود را بیش تر می کند که گلدانی متناسب با سایر وسایل دکوراسیون انتخاب شود.
 
 دکوراسیون منزل شما و گوشه‌های خالی خانه
ممکن است گوشه‌های خاصی در خانه شما وجود داشته باشد که مناسب قرار دادن یک میز یا مبل نباشند. در این شرایط می‌توانید یک گل یا گیاه نسبتا بزرگ را در آن‌جا قرار دهید تا آن فضا به طور کامل پر شده و ظاهر زیبایی به خود بگیرد. در این میان گیاهانی از قبیل فیکوس، فیلودندرون و انواع نخل می تواند مناسب ترین گزینه برای این قسمت از محیط خانه شما باشد .
مقایسه 0 انصراف