لطفا چند لحظه صبر نمائید

کاکتوس‌های مناسب برای فضای باز کدامند؟


کاکتوس ها در واقع برای هر محیط بازی مناسب هستند. این گیاهان نه تنها ظاهر منحصر به فرد و متفاوتی به محیط زندگی‌تان می‌دهند بلکه نگه‌داری از آن‌ها هم آسان است. در این بخش کاکتوس‌های فضای باز را مطابق شکل ظاهری‌شان دسته‌بندی کرده‌ایم.
 


کاکتوس‌های گلدار

اگر دوست‌دارید گیاهان گلدار را در باغچه‌تان بکارید، حتما به کاکتوس‌ها هم فکر کنید. بسیاری از کاکتوس‌ها وجود دارند که گل‌های فوق‌العاده زیبا با رنگ های چشم‌نواز دارند و بسیار معطر هستند.
بعضی از کاکتوس‌ها بیش‌تر روزهای سال گل‌ می‌دهند و بعضی از آن‌ها فقط در نیمه‌ی دوم سال که روز‌ها کوتاه‌تر است، گل دارند. بعضی از گل‌هایشان موقع غروب و بعضی با بالا آمدن آفتاب و شروع روز باز می‌شوند. قیمت کاکتوس‌های گل‌دار بستگی به اندازه، سن و نوع گل‌ها متفاوت است.کاکتوس‌های بشکه‌ای

کاکتوس بشکه‌ای که با نام کاکتوس گرد هم شناخته می‌شود، دقیقا شبیه بشکه است! این کاکتوس‌ها ممکن است به بلندی ۹۰ سانتی‌متر هم برسد اما بعضی گونه‌های آن کوچک‌تر هم هستند. هرچه کاکتوس سن کم‌تری داشته‌باشد، قیمت آن کم‌تر خواهد بود.
بعضی از معروفترین کاکتوس‌های بشکه‌ای به شرح زیر است:
توپ طلایی یا بالش مادرزن (Golden barrel)
کاکتوس هررا (Fishhook Barrel)
کاکتوس کلاه راهب یا کلاه کشیشی (Monk’s Hood)
کاکتوس بشکه آبی (Blue Barrel)
همه‌ی این کاکتوس‌ها خاک خشک و نور زیاد را خیلی دوست دارند. اگر در منطقه‌ی آب و هوایی سرد و مرطوب زندگی می‌کنید، می توانید این کاکتوس‌ها را در گلدان بکارید و هرزمان که هوا سرد و مرطوب شد، کاکتوس‌ها را به داخل خانه بیاورید.کاکتوس‌های ستونی

نام دیگر کاکتوس‌های ستونی سرئوس (cereus) است به صورت ستونی بلند می‌شوند و رشد می‌کنند. تقریبا ۱۷۰ گونه کاکتوس ستونی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های منحصربه فردی دارند. مهم‌ترین ویژگی مشترک این کاکتوس‌ها همان شکل ستونی و بلند آن است.
این کاکتوس‌ها عمر خیلی طولانی دارند و بعضی از گونه‌های آن می‌توانند تا ۲۰۰ سال هم زندگی کنند. جالب است بدانید که بعضی از گونه‌های این کاکتوس‌ها سال‌های زیادی به عنوان خوراکی توسط انسان‌ها مصرف شده و می‌شوند.
مطمئنا اضافه کردن بعضی از این کاکتوس‌های ستونی به باغچه تان، منظره‌ای خاص به آن می‌بخشد.
 


کاکتوس‌های میوه‌دار

سومین گروه از کاکتوس های مناسب برای فضای باز، کاکتوس‌هایی هستند که شکل‌شان با دو گروه قبلی کاملا متفاوت است. این کاکتوس ها برگ‌های بزرگ کاملا صاف و گوشتی دارند. بیش‌تر این کاکتوس‌ها گل‌های زیبایی به رنگ نارنجی، صورتی، بنفش و قرمز می‌دهند و میوه‌هایشان هم خوراکی است. رنگ برگ‌هایشان هم از سبز خیلی روشن تا آبی تیره متفاوت است.
این کاکتوس‌ها اندازه‌های گوناگونی هم دارند. اندازه‌های کوچک‌ آن کم‌تر از ۳۰ سانتی‌متر و بزرگ‌ترین آن ۲ متر است. اضافه کردن این کاکتوس‌های جالب دیزاین باغچه‌ی شما را در کنار کاکتوس‌های ستونی و بشکه‌ای تکمیل می کند.


کاکتوس‌های بدون گل

تعدادی از کاکتوس‌ها گل‌ ندارند اما این به‌ آن معنی نیست که این کاکتوس‌ها زیبا و چشم‌نواز نیستند. کاکتوس‌های بدون گل رنگ‌، اندازه و شکل‌های گوناگونی داشته و حتی بعضی از آن‌ها خار‌های طلایی دارند. هرکدام از آن‌ها منحصر به فردند و زیبایی را به باغ یا خانه‌تان می‌آورند.
این کاکتوس‌ها یک مزیت دیگر هم دارند: مراقبت از کاکتوس‌های بدون گل بسیار آسان است. تیغ‌های این کاکتوس‌ها مدت زیادی آب را در خودشان نگه‌می‌دارند به همین دلیل می‌توانید آن‌ها را دیرتر آب بدهید.
اندازه‌ی این کاکتوس‌ها بسیار متفاوت است. بعضی از آن‌ها به اندازه‌ی دومتر بلندی دارند و بعضی از آن‌ها فقط ۶ سانتی‌متر هستند.
 
مقایسه 0 انصراف