لطفا چند لحظه صبر نمائید
layerIMG
layerIMG
layerIMG
layerIMG
layerIMG
layerIMG
layerIMG
Slide thumbnaillayerIMG
Slide thumbnaillayerIMG

کود نیترات کلسیم فلات کالا در سلامت گیاهان

کود نیترات کلسیم فلات کالا برای پرورش گوجه فرنگی ، فلفل ، کلم بروکلی ، کلم بروکسل و بسیاری از محصولات دیگر یک گزینه عالی است.

 

کود نیترات کلسیم فلات کالا  حاوی کلسیم و نیتروژن است که مواد مغذی مورد نیاز گیاهان برای زنده ماندن هستند. کلسیم برای برخی از گیاهان قادر به تولید دانه بسیار حیاتی است و همچنین به گیاه کمک می کند تا میوه بهتری با ماندگاری بیشتر داشته باشد. کلسیم همچنین یک عنصر مهم در شکل گیری دیواره سلول های گیاهی است و گیاه را از بیماری و استرس محافظت می کند.

کلسیم برای ساخت دیواره های سلولی ضروری است. تأمین ناکافی کلسیم باعث تحریف رشد و تغییر شکل انتهای ریشه ، برگ های جوان و انتهای ساقه می شود. علاوه بر این سلول های ضعیف تر در معرض حملات بیوتیک قرار می گیرند. کلسیم همچنین در واکنش های آنزیمی و در هماهنگی فرآیندهای بین سلولی نقش دارد. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه می شود.

کمبود کلسیم معمولاً به صورت پوسیدگی موضعی بافت ها و در نتیجه مهار رشد نشان داده می شود. علائم معمول کمبود کلسیم شامل تغییر شکل برگ ، سوختگی نوک برگ و نوک ریشه است که  همچنین باعث کاهش کیفیت محصول شده و ماندگاری آن را کوتاه می کند.

کود نیترات کلسیم فلات کالا کودی چند منظوره است که می توان از آن در تغذیه گیاهان و همچنین در درمان یا جلوگیری از بیماری به خصوص در میان درختان میوه استفاده کرد. نیترات کلسیم یک منبع نیتروژن سریع را به همراه کلسیم برای بهبود کیفیت میوه و سبزیجات فراهم می کند. این کود حاوی نیتروژن آمونیاکی و نیترات است که منجر به جذب سریع و واکنش سریع رشد می شود. نیترات همچنین جذب پتاسیم ، کلسیم و منیزیم توسط گیاه را بهبود می بخشد.

 
مقایسه 0 انصراف