لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی تعدادی از گیاهان آپارتمانی سریع الرشد

در این بخش سعی داریم شما را با گیاهان آپارتمانی که در مقایسه با سایر گیاهان با سرعت بیشتری رشد می کنند آشنا کنیم.
 
گیاه گندمی یا گیاه عنکبوتی (Spider Plant)
اگر شرایط برای گیاه گندمی که به نام گیاه عنکبوتی Spider Plant نیز معروف است، مهیا باشد در عرض یک مدت کوتاهی برگ‌های بلند و خوش فرمش تا حدود یک متر رشد می‌کنند.
 
گیاه هیبیسکوس Hibiscus، گل ختمی یا چای ترش.
هیبیسکوس بومی مناطق گرمسیری است و به رشد سریع و آسان معروف است. در خاستگاه اصلی‌اش، این گیاه در طول سال دائما گل می‌دهد، اما در فضاهای سربسته شرایط فرق می‌کند. گیاه هیبیسکوس عاشق هوای گرم است، بهترین دما برای رشد این گیاه بین 60 تا 90 درجه‌ی فارنهایت یا 16 تا 32 درجه‌ی سانتی‌گراد است.
 
گیاه پوتوس (Pothos)
گیاه پوتوس Pothos از آنجاییکه تحت هر شرایطی زنده و با طراوت می‌ماند به پوتوس طلایی نیز معروف است. گیاه پوتوس یک گیاه رونده است که مثل پیچک سریع و آسان رشد می‌کند، و ترجیح می‌دهد در یک گوشه‌ی سایه و دنج جای بگیرد.گیاه پوتوس، بسیار گیاه سازگار و صمیمی است. این گیاه زیبا در طول چند هفته ساقه‌هایش به اندازه‌ی دو متر می‌رسد.
 
ساکولنت گیاه یشم (Jade Plant)
گیاه یشم یا Jade Plant برای کسانیکه از داشتن گیاهان ساکولنت یا گوشتی لذت می‌برند، انتخاب شده است. این گیاه در عرض مدت بسیار کوتاهی به اندازه‌ی 1.5 متر می‌رسد وخیلی آسان تکثیر می‌شود. علاوه بر رشد سریع، عمری طولانی نیز دارد. نور مستقیم آفتاب و دمای 75 درجه‌ی فارنهایت محیطی ایده‌آل برای رشد سریع گیاه یشم است. این را فراموش نکنید که گیاه یشم به شدت در معرض آفت زدگی قرار دارد.
 
گیاه آلوئه ورا (Aloe Vera)
اگر به دنبال یک گیاهی هستید که بدون مراقبت زیاد، سریع رشد کند و برای سلامتی نیز مؤثر باشد، گیاه آلوئه ورا ALo Vera را انتخاب کنید. گیاه آلوئه ورا جزو خانواده‌ی سوسن‌ها است و با برگ‌های گوشتی و گل آذین خوشه‌ای، خیلی سریع رشد می‌کند. اگر خوش شانس باشید گاها در روزهای متعدل زمستانی با شکوفه‌های زرد یا سفید شما را شگفت زده خواهد کرد.
 
گیاه دیفن باخیا (Dieffenbachia)
گیاه دیفن باخیا Dieffenbachia با برگ‌های پهن و خوشرنگش یکی از قدمت‌دارترین نوع گیاهان آپارتمانی سریع الرشد است.ساقه‌ی تنومند و محکم این گیاه با برگ‌های درشت که با رگه‌هایی از رنگ سفید و سبز نقاشی شده‌اند، گیاه دیفن باخیا را به یک اثر هنری تبدیل کرده‌اند. این گیاه اگر از شرایط زندگی‌اش راضی باشد خیلی سریع رشد کرده و تا نزدیکی‌های دو متر قد می‌کشد. برخی از کارشناسان نیز معتقد هستند که برگ‌های این گیاه موجب گنگ شدن آدم‌ها می‌شود، به همین دلیل نام دیگر این گیاه عصای گنگ Dumb Cane است.
 
گیاه گینورا (Velvet Plant)
گیاه گینورا Velvet Plant با رنگ بنفش مخملی است. این گیاه مخملی برای اینکه زیبایی خود را به رخ بکشد و برگ‌های بنفشش را نمایان کند، نیاز به نور خورشید دارد. هر چقدر که از نور دور باشد، برگ‌هایش به رنگ سبز تمایل پیدا می‌کنند. این گیاه خاک مرطوب را دوست دارد ولی باید خاک آن خوب زهکشی شود که ریشه‌هایش پوسیده نشوند.
مقایسه 0 انصراف