لطفا چند لحظه صبر نمائید

گیاهان آپارتمانی مخصوص فضاهای کوچک


اگر در آپارتمان یا خانه ای زندگی می کنید که فضای کافی برای نگهداری گل های بزرگ وجود ندارد تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا شما را با گیاهانی که حجم کمتری اشغال میکنند را برایتان بطور خلاصه معرفی کنیم. گیاهان آپارتمانی کوچک برای هر فضایی در داخل خانه مناسب هستند و اندازه ی کوچک آنها به شما این امکان را می دهد تا در صورت تمایل از چندین گیاه آپارتمانی کوتاه در فضای کم مراقبت کرده و از هیجان پرورش و لذت مراقبت از آنها بهره مند شوید.
 
گل ارکیده
گل ارکیده از گیاهان آپارتمانی کوچک به مدت زمان 2 الی 4 ماه گلدهی دارد. مراقبت و یا نگهداری گل ارکیده بسیار آسان بوده و تنها نیاز است که نور غیر مستقیم خورشید برای ارکیده فراهم شده و خاک گلدان هرگز توسط آب آبیاری غرقاب نشود.
 


پپرومیا
پپرومیا از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما، گیاهی بسیار کوچک بوده و به راحتی می توان تعداد زیادی از آن را در یک فضای کم در خانه پرورش داد. مراقبت از پپرومیا از گیاهان آپارتمانی کوتاه بسیار آسان بوده و تنها می بایست از گیاه در کنار پنجره های غربی و شرقی خانه نگهداری نمایید. از طرفی دیگر، آبیاری گیاه تنها باید در حالتی انجام شود که 7 سانتی متر از بالای خاک گلدان خشک شده باشد.
 
فیتونیا
این گیاه علاقه به آبیاری مداوم داشته و تامین رطوبت محیطی بالا از نیازهای اساسی گیاه به شمار می رود، با این حال با کمی دقت بیشتر می توان گیاه را در اکثر نقاط کوچک خانه پرورش داد. ظاهر برگ های گیاه به گونه ای است که هرگز از دیدن آنها خسته نمی شوید و برای حفظ این زیبایی می بایست همواره خاک گلدان را مرطوب نگاه داشته و مخلوط خاک هرگز به حالت غرقاب آبیاری نشود. لازم به ذکر است نور مناسب برای نگهداری فیتونیا نور غیر مستقیم خورشید می باشد.
 
بگونیا رکس
گیاه مذکور از گیاهان آپارتمانی کوچک نیاز کمی به آب، نور و رطوبت محیطی داشته و همین امر سبب می شود تا گیاه برای فضاهای محدود داخل خانه بسیار مناسب و پرورش و نگهداری بگونیا رکس برای شما زحمت چندانی نداشته باشد. با توجه به ظاهر بسیار زیبایی که این گیاه دارد از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می رود.
 
گل فلامینگو
نام دیگر گل فلامینگو، گل آنتوریوم می باشد. گل فلامینگو این قابلیت را دارد که در تمام طول سال گلدهی داشته باشد و در صورت مراقبت صحیح، برای سالهای بسیار زیادی مهمان خانه ی شما باشد. گل فلامینگو به لحاظ اندازه گیاهی به نسبت کوچک بوده و برای فضاهایی نظیر میزهای خانگی و یا در کنار پنجره های خانه بسیار مناسب می باشد.
 


آلوکازیا
برگ های گیاه آپارتمانی آلوکازیا کمی براق، باریک و دارای رگه های برجسته می باشد که این رگه های برجسته به علت آنکه با رنگ سبز تیره ی برگ گیاه در تضاد هستند سبب شده است تا گیاه از ظاهر فوق العاده جذابی بهره مند گردد. برای سالم ماندن گیاه آپارتمانی آلوکازیا باید رطوبت محیطی متوسط تا زیاد، آبیاری گیاهان آپارتمانی مداوم ولیکن نه به شکل غرقاب و نور به حالت غیر مستقیم، برای رشد گیاه فراهم باشد.
 
فنستراریا روپالوفیلا
فنستراریا روپالوفیلا از گیاهان آپارتمانی کوچک می تواند با طیف وسیعی از نور خورشید در داخل خانه وفق پیدا کند با این حال نور مناسب برای گیاه نور غیر مستقیم خورشید و به حالت سایه می باشد. عواملی نظیر قدرت زهکشی بالای مخلوط خاک گلدان، آبیاری صحیح و پیوسته ی گیاه و همچنین استفاده از کود گیاهان آپارتمانی در پرورش گیاه امری ضروری می باشد.

شبدر زینتی
گیاه آپارتمانی شبدر زینتی، از گیاهان و گل های پیاز دار بوده و دارای شاخه و برگ های بسیار زیبایی می باشد. برگ های گیاه به شکل سه تایی بوده و در دوران گلدهی، غنچه های گیاه به رنگ های سفید و آبی کم رنگ می باشد.
در صورتی که شرایط نوری مناسب برای گیاه فراهم شده و آبیاری بر اساس یک اصول صحیح پیش رود، گیاه برای سالهای بسیاری مهمان خانه ی شما خواهد بود. رشد شبدر زینتی در فصل پاییز متوقف شده و در فصل بهار مجددا گیاه به چرخه ی رشد و نمو باز خواهد گشت.
 
اشوریا
اشوریا که نام دیگر آن گیاه ساق عروس بوده، از گیاهان آپارتمانی کوتاه می باشد که این قابلیت را دارد در طیف وسیعی از شرایط نوری، رشد و توسعه داشته باشد با این حال بهتر است گیاه در شرایط نور کم نگهداری شود زیرا در این حالت ساقه ی مرکزی گیاه رشد بهتری داشته و برگها به شکل بهتری به طرفین متمایل می شوند.
 
گیاه آپارتمانی پوتوس
پتوس از گیاهان آپارتمانی کوتاه، برای هر فضای محدودی در خانه مناسب بوده و پرورش و مراقبت از آن بسیار آسان است. گیاه آپارتمانی پوتوس از گیاهان اکسیژن ساز آپارتمانی به لحاظ نوع رشد، گیاهی رونده محسوب می شود و با رشد گیاه، شاخه و برگ های آن به حالت آویزان تغییر شکل خواهند داد. گیاه پتوس به آبیاری بیش از حد بسیار حساس بوده و به واسطه ی آن برگ های گیاه زرد می شود.
 
پول چینی
نام دیگر گیاه آپارتمانی پول چینی، پیله ای قاشقی می باشد. مراقبت از گیاه پول چینی از گیاهان آپارتمانی کوچک، بسیار آسان بوده به سادگی می توان از گیاه در فضاهای کوچک خانه مراقبت نمود.

هیپوستس فیلوستاچیا
شاخه و برگهای این گیاه بسیار متفاوت تر از دیگر گیاهان آپارتمانی می باشد به طوری که رگه هایی به رنگ های سفید، صورتی، قرمز، زرد و یا سبز (البته در واریته های مختلف) بر روی برگ گیاه وجود دارد.
مقایسه 0 انصراف