لطفا چند لحظه صبر نمائید
MKMAE4K

کود کامل ماکرو المنت فلات کالا کد MKMAE4K وزن 500 گرم مجموعه 8 تایی


0.0 (0)
بدون دیگاه

شامل 8 بسته 500 گرمی
کود NPK 20 20 20 الیت
کود NPK 12 12 36 هایپر
کود NPK 10 55 10 هایپر
کود NPK 40 0 1 هایپر
سولفات منیزیم 18 درصد فلات کالا
نیترات کلسیم 17 درصد فلات کالا
گوگرد پودری میکرونیزه 98 درصد فلات کالا
هیومیک اسید پودری اورال
دسترسی سریع، آسان و ارزان با بسته بندی مناسب و محصولات با کیفیت

آماده ارسال از 1 روز کاری آینده

488,000 تومان
وزن : 4000 گرم طول : 34 سانتیمتر عرض : 30 سانتیمتر ارتفاع : 18 سانتیمتر
معرفی
عناصر مورد نیاز گیاهان شامل ١٦ نوع است که در این بین، تعداد ٦ نوع از این عناصر به عناصر پرمصرف معروفند. زیرا نیاز گیاه به این عناصر در مقایسه با سایر عناصر، بسیار زیاد است. این عناصر (ماکرو المنت) عبارتند از نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و گوگرد. بالعکس، عناصر کم مصرف و یا ریزمغذی ها (میکرو المنت) عبارتند از آهن، منگنز، روی، بر، مس، مولیبدن و کلر. عناصر ریز مغذی پس از متعادل سازی مصرف کودهای ازته، فسفاته و پتاسیمی نقش مهمی در افزایش رشد و تولید ایفا می کنند. یعنی اگر گیاهی دارای کمبود هر یک از عناصر غذایی اصلی ازت، فسفر، پتاس، کلسیم، منیزیم و گوگرد باشد، تا رفع آن، مصرف کودهای میکرو المنت سبب افزایش تولید محصول نخواهد شد.
نیتروژن یا ازت در رویش گیاه بسیار موثر بوده و سبب تولید پروتئین های گیاهی، افزایش تولید میوه و دانه می شود و کمبود آن سبب زردی برگ های پیر، افت رشد گیاه و افزایش تدریجی زردی سایر برگ ها می شود. فسفر نقش کلیدی در فتوسنتز داشته و عامل مهمی برای ریشه زایی و ازدیاد شکوفه در گیاهان دارد. کمبود فسفر باعث کوچکتر شدن برگ های جوان و تضعیف جوانه ها گشته و رشد گیاه را با مشکل مواجه می سازد. پتاس منجر به افزایش کیفیت محصول و کاهش بیماری های گیاهی شده و در تشکیل پروتئین کمک شایانی می کند. در گیاهان زینتی نیز منجر به افزایش گلدهی گشته و در درختان میوه، منجر به درشتی و رنگ و لعاب گرفتن میوه می شود. در اثر کمبود پتاس، حاشیه برگ های (عمدتا پایین گیاه) زرد شده و به تدریج به سمت بالا گسترش می یابد.
کود سه بیست مورد نظر از کود الیت شرکت کاوین (تحت لیسانس شرکت یارا ویتا انگلستان) به صورت پودری با درصد استاندارد 20 درصد ازت، 20 درصد فسفر و 20 درصد پتاس به همراه عناصر میکرو (NPK 20 20 20+LE)  تهیه شده و با انواع روش های آبیاری و محلول پاشی قابل استفاده می باشد.
کود کامل 36 12 12 نیز از شرکت هایپر ایکس گرین شرکت صنایع شیمیایی سبز گل سبزواران به صورت پودری به میزان استاندارد 12 درصد فسفر، 12 درصد نیتروژن و 36 درصد پتاسیم تهیه شده و با عناصر ریزمغذی تقویت شده است. این ترکیب از پتاسیم بالایی برخوردار بوده که به سبب فعال سازی بسیاری از آنزیم ها، نیاز‌های اصلی گیاه نظیر رشد سریع، فتوسنتز و گل دهی آسان را به ارمغان  می‌آورد.
کود 36 12 12 نیز از کود هایپر تهیه شده و  تحت عنوان کود کامل فسفر بالا و یا کود ریشه زایی شناخته می شود و با عناصر ریزمغذی نظیر آهن، روی و منگنز غنی شده است. فسفر بالا در جهت کمک به ریشه زایی گیاهان جوان به منظور رشد رویشی و رایشی به کار می رود. این کود معمولا از ابتدا تا میانه فصل رشد گیاه مصرف می شود و بهبود عملکرد کمی و کیفی محصولات را در پی دارد.
کود ازت بالا 1 0 40 نیز از کود هایپر تهیه شده و با عناصر ریز مغذی آهن، روی، منگنز و همچنین مواد اصلاح کننده خاک (هیومیک اسید، فولویک اسید) و کربن آلی جهت رفع و پیشگیری از کمبود مواد غذایی ویژه می باشد.
نیترات کلسیم نیز از گروه صنعتی هامون تهیه شده و حاوی 17 درصد  کلسیم و ازت نیتراتی است. به سهولت در آب حل شده و افزایش استحکام و بهبود مقاومت دیواره سلولی گیاه از مزایای دیگر نیترات کلسیم بوده و پتاسیم، کلسیم و منیزیم را بیشتر می کند.
گوگرد فلات کالا نیز از نگین گوگرد پودری میکرونیزه آذرشهر (پالایشگاه تبریز) تهیه شده و دارای خلوص 98 درصد پالایشگاهی است. علاوه بر مصرف کودی، در خشک کردن میوه، ضد آفت، ساخت باروت و  صنایع مختلف کاربرد گسترده ای دارد.
سولفات منیزیم از گروه صنعتی هامون تهیه شده و به صورت پودری دارای 18 درصد منیزیم است. منیزیم نقش مهمی در فتوسنتز، افطایش کیفیت محصول و بسیاری از مزایای دیگر داشته و از کودهای پرکاربرد کشاورزی محسوب می شود.
هیومیک اسید حاوی 68 درصد هیومیک اسید، 10 درصد فولیک اسید و 12 درصد پتاس (K2O) بوده و از کود هیومیک اسید اورال (ORAL) شرکت فرآوری شیمیایی زنجان تهیه شده است. مواد هیومیکی یکی از ارکان اصلی مواد آلی خاک است که با تاثیر بر ویژگی های فیزیکی و شیمیایی، حاصلخیزی خاک را افزایش می دهند.
مجموعه کود کامل ماکرو المنت فلات کالا، دسترسی به همگی عناصر ماکرو مورد نیاز گیاه شما را تامین کرده و با قیمتی و بسته بندی مناسب عرضه می گردد.
مشخصات فنی
تهیه شده از مواد
معدنی
جنس
جامد
مناسب برای
انواع گل ها و گیاهان آپارتمانی
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط