لطفا چند لحظه صبر نمائید

معرفی اجمالی پودر منیزیم و کاربردهای آن

پودر منیزیم یک عنصر شیمیایی با نماد Mg و عدد اتمی ۱۲، چگالی 1.738، دمای ذوب 650 درجه و دمای جوش 1091 درجه سلسیوس و یک جامد خاکستری براق متعلق به ستون فلزات قلیایی خاکی است. منیزیم نهمین عنصر فراوان کره زمین است. هنگامی که ستاره های بزرگ و قدیمی (ابرنواختر) منفجر می شوند، منیزیم موجود در ساختار آنها  به محیط میان ستاره‌ای انتقال می یابد و مجددا این عنصر به ستارگان و سیارات جدید انتقال می یابد. داروهای پزشکی با ترکیبات منیزیم به عنوان ملین‌های معمولی، آنتی اسیدها و برای ایجاد تحریک عصبی غیرطبیعی یا اسپاسم رگ‌های خونی در شرایطی مانند اکلمپسی استفاده شده و وجود آن در بدن برای همه سلول‌ها و بعضی آنزیم ها لازم است.
 

از زمان های گذشته تا حال حاضر پودر منیزیم به سبب تولید نور درخشان خیره کننده در ساخت مواد آتش بازی در جشن ها و فستیوال ها به کار می رود. از نوارهای نازک منیزیم برای خالص سازی حلال ها استفاده می شود. ساخت آلیاژهای جدید با هزینه های پایین تر نسبت به آلومینیوم سبب کاربرد وسیع این عنصر در صنایع بزرگ خصوصا صنایع خودروسازی می شود. از منیزیم برای تهیه واکنشگرهای گرینیارد در سنتز شیمیایی آلی استفاده می شود. همچنین از منیزیم در پیشران‌های معمولی، تولید آهن انعطاف پذیر، احیا کننده در فراوری اورانیوم و فلزات دیگر از نمک های آنها، به عنوان آند گالوانی برای حفاظت از قایقها، مخازن زیرزمینی، خطوط لوله و آبگرمکن ها مورد استفاده قرار میگیرد. تولید آلیاژهای منیزیم (تولید مواد به شدت مقاوم سبک وزن)، ریخته گری تحت فشار (آلیاژ همراه با روی)، حذف گوگرد در تولید آهن و فولاد و تولید تیتانیوم در فرایند کرول از دیگر مصارف این فلز است.
جهت ایمنی بیشتر، پودر منیزیم باید از سطوح بسیار داغ، شعله مستقیم و یا دستگاه های مکانیکی و الکتریکی که احتمال جرقه زدن داشته و در حال کار کردن هستند، دور نگه داشته شوند.
برای تهیه پودر منیزیم به راحتی از فروشگاه فلات کالا آنلاین خرید کنید.