لطفا چند لحظه صبر نمائید

نحوه ساخت موشک باروتی

یکی از لذت بخش ترین وسایل آتش سوزی که یک فرد می تواند بسازد و در آن مهارت پیدا کند موشک باروتی است. دلایل زیادی به جذابیت آن کمک می کند: می توان آن را بلافاصله ساخت و شلیک کرد. مواد شیمیایی مورد استفاده ارزان و نسبتاً ایمن هستند. سرهم بندی کردن با آن سرگرم کننده است. و مهمتر از همه، هیچ چیز تاثیرگذارتر از شنیدن و دیدن یک موشک باروت خوش ساخت با صدای متمایز و دم طلایی زغالی بلندش نیست.
اساساً دو نوع موتور موشک باروت وجود دارد. یکی از انواع موشک "End Burner" از یک پیشرانه باروتی نسبتا سریع سوز استفاده می کند و اغلب درصد بالایی از باروت تجاری ساخته شده را در فرمول خود می گنجاند، یا باید پیشرانه موشک باروت قبل از بارگیری با توپ آسیا شود. لوله موشک اصطلاح "End Burner" برای توصیف روشی استفاده می شود که در آن پیشران موشک به طور تدریجی از یک سر لوله موشک به انتهای دیگر به صورت خطی مستقیم می سوزد. به طور معمول، این نوع موتور موشک یک دم نسبتاً کوتاه به عنوان موشک تولید می کند. به آسمان برمی خیزد
این خبرنامه نحوه ساخت و پرواز یک موتور موشک نوع دوم، "Core Burner" را شرح می دهد. موتورهای موشک سوز هسته ای با تشکیل پیشران موشک در اطراف یک هسته یا دوک فلزی نازک ساخته می شوند که از طریق محور مرکزی لوله موتور به سمت بالا امتداد می یابد. برداشتن دوک پس از بارگیری موتور موشک باعث می شود پیشرانه موشک باروت دارای یک حفره توخالی طولانی باشد که سطح موجود برای سوزاندن را بسیار افزایش می دهد. مساحت سطح بیشتر به این معنی است که می توان از ترکیب سوختن کندتر برای پیشران استفاده کرد و همچنان نیروی رانش کافی را فراهم کرد. اکنون می توان موتورهای موشک سوز هسته ای را با استفاده از ترکیبات باروت مخلوط شده ساده از نیترات پتاسیم، زغال سنگ و گوگرد ساخت. به عنوان یک امتیاز، موتورهای موشک سوز هسته با داشتن دم های طلایی بسیار بلند و زیبا و صدای متمایز قابل توجه هنگام بلند شدن مشخص می شوند.
قبل از اینکه تو شروع کنی.
بهترین استفاده از راکت های باروت شلیک گروهی یا «پرواز» است. بنابراین این خبرنامه به سمت تکنیک‌های تولیدی می‌پردازد که به موتورهای موشکی زیادی اجازه می‌دهد تا به سرعت بدون ماشین‌آلات ساخته شوند. من به ویژه روش هایی را که مکزیکی ها برای ساخت موشک های خود استفاده می کنند، دوست دارم. این ساده است و موشک هایی تولید می کند که قابل اعتماد و سازگار هستند. آنها هزاران راکت باروت با رگبار دستی را برای نمایش خود تولید می کنند و در ذهن من بهترین موشک سازان در جهان امروز هستند.
این مقاله برای مبتدیان در نظر گرفته شده است و بر اساس استفاده از ابزار موشک 4 اونسی (TL1204) است. هیچ باروت تجاری یا آسیا گلوله ای از یک ترکیب مورد نیاز نیست، و فرمول باروت مستقیماً از "فرهنگ و کتابچه راهنمای آتش بازی" نوشته جورج وینگارت (BK0025) تهیه شده است. موتورهای موشک به جای فشار دادن رمینگ می شوند و بررسی مقاله رمینگ دستی "تکنیک پایه رمینگ دستی پایروتکنیک" پیشنهاد می شود.

 
نحوه ساخت موشک باروتی

ابزار سازی

ابزار موشک باروت
نحوه ساخت موشک باروتی

آماده سازی موشک ابزار. ابزار موشکی 4 اونسی موجود در Skylighter شامل یک دوک فولادی ضد زنگ است که بر روی یک پایه آلومینیومی بزرگ و چهار چکش آلومینیومی با طول‌های مختلف (یا "دریفت" که گاهی اوقات به آنها گفته می‌شود) نصب شده است. قبل از استفاده از ابزار، چکش ها باید به همراه لوله موشک مورد استفاده علامت گذاری شوند، در این مورد یک لوله بلند 5 اینچی (TU1028) را روی دوک و پایه قرار دهید. با کشیدن طولانی ترین رامر شروع کنید. لوله راکت را تا زمانی که به آرامی روی شفت دوک پایین بیاید. رامر را حدود 8/1 اینچ بیرون بکشید و علامتی را با نوک نمدی روی محور رامر قرار دهید، جایی که بالای لوله موشک می افتد. علامت باید به صورت حلقه ای در اطراف محور کشیده شود، بنابراین از همه جهات قابل مشاهده است. سه چکش دیگر را به روشی مشابه علامت گذاری کنید. بسیار مهم است که چکش ها به طور دقیق علامت گذاری شوند تا از برخورد آنها به دوک در هنگام پر کردن لوله موشک با باروت جلوگیری شود.
از آستین رمینگ استفاده کنید. لوله های کاغذی برای این پروژه دارای ضخامت دیواره به اندازه کافی سنگین نیستند تا در برابر فرآیند ramming مقاومت کنند و نیاز به قرار دادن یک آستین فلزی روی لوله در حین رمینگ دارند. آستین از انبساط و شکافتن لوله جلوگیری می کند و پس از تکمیل موتور موشک برداشته می شود. من از یک لوله برنجی 5 اینچی که از شرکت McMaster Carr به شماره 8950K721 تهیه شده بود، با شناسه 0.811 اینچ و O.D استفاده کردم.  از آنجایی که لوله موشک O.D فقط4/3 اینچ است، یک فاصله‌دهنده ساخته شده از یک قطعه پوشه فایل 3-3/4 x 4-7/8 اینچ به دور لوله می‌چرخد تا افزایش یابد. قطر آن را به صورت کشویی در آستین برنجی قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که انتهای لوله برنجی مربع بریده شده و از داخل به آرامی اریب شده است. به طور طبیعی، برای کسانی که به تراش فلزی دسترسی دارند، یک آستین را می توان با یک I.D دقیق ماشین کاری کرد. برای قرار دادن لوله موشک بدون استفاده از فاصله‌دهنده تخته برچسب.
قیف؛ یک قیف پلاستیکی کوچک برای بارگیری منظم و آسان خاک رس و باروت در لوله موشک مورد نیاز است. فنجان های نوشیدنی مخروطی کاغذی به عنوان قیف نیز عالی عمل می کنند، فقط کافی است ته آن را به اندازه مناسب سوراخ کنید تا در لوله قرار گیرد.
یک قیف ram-through، اگرچه کاملا ضروری نیست، اما افزودنی خوبی برای ابزار موشکی شماست. از آنجایی که قیف در طول فرآیند ramming سر جای خود باقی می ماند، می توانید با عدم نیاز به قرار دادن و خارج کردن مکرر قیف در زمان قابل توجهی صرفه جویی کنید. این قیف به گونه‌ای ماشین‌کاری شده است که به‌خوبی در بالای لوله موشک قرار می‌گیرد و قطر گلوی آن به اندازه I.D است. بنابراین به چکش‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق خود قیف به پایین سر بخورند. در صورتی که تصمیم به استفاده از این وسیله جانبی دارید، فراموش نکنید که با در نظر گرفتن ارتفاع اضافه شده قیف رم، همانطور که قبلا توضیح داده شد، علامت گذاری کنید.

مخلوط کردن باروت
فرمول پیشرانه باروت از کتاب Weingart Dictionary and Manual of Fireworks است و در زیر "4 Oz. Rockets" ذکر شده است. من فرمول را که در قسمت های وزنی است به درصد تبدیل کرده ام:

سوخت موشک 4 اونس وینگارت
عددها به ترتیب پارت و درصد
نیترات پتاسیم 16 55%
گرد ذغال چوب 6 21%
زغال مش هشتاد 3 10%
گوگرد 4 14%

یک دسته کوچک از فرمول باروت را برای اهداف آزمایشی تهیه کنید. موشک‌های هسته‌سوز باروت می‌توانند در مورد فرمول دقیق آن‌ها بسیار گیج‌کننده باشند و تا حد زیادی به ماهیت مواد شیمیایی بستگی دارد. هر موتور موشک به حدود 16 گرم باروت نیاز دارد، بنابراین یک دسته کوچک 58 گرمی به شما امکان می دهد 3 موتور موشک بسازید. یک راه آسان برای دریافت 58 گرم این است که هر مقدار را در فرمول "قطعات" دو برابر کنید و سپس آن مقدار مواد شیمیایی را بر حسب گرم وزن کنید. مجموع 58 گرم خواهد بود. با این مقادیر کم، مهم است که ترازو شما بتواند مقادیر مورد نظر را به دقت وزن کند.
مطمئن شوید که همه مواد شیمیایی پودری هستند. ممکن است لازم باشد نیترات پتاسیم را در صورت گرانول بودن آسیا کنید. پس از وزن کردن هر ماده شیمیایی پودر شده، آنها را از روی صفحه استیل ضد زنگ 20 مش روی یک کاغذ تمیز عبور دهید. مواد شیمیایی را با دست روی کاغذ با هم مخلوط کرده و دو بار دیگر هم بزنید.

شارژ لوله موشک
همیشه سطح رمینگ را از ظرف باروت جدا کنید تا از ارتعاش جداکننده ترکیب جلوگیری کنید (در واقع باروت خود را مخلوط نکنید). درپوش ظرف باروت خود را بسته نگه دارید. اگر در حین رمینگ تصادفی جرقه بزنید، این احتمال اشتعال پودر مخلوط شما را نیز کاهش می دهد. یک لوله موشک را با استفاده از تخته برچسب که در اطراف لوله موشک پیچیده شده است، داخل آستین برنجی قرار دهید تا فضا را اشغال کند و تناسب لغزشی خوبی ایجاد کند.
لوله و آستین را روی دوک رمینگ قرار دهید. به داخل لوله نگاه کنید. شما باید بالای دوک فلزی را به وضوح در لوله ببینید. دوک باید به خوبی در مرکز قرار گیرد تا رامرهای با طول های مختلف روی آن به سمت پایین بلغزند که وارد لوله می شوند تا باروت را برش دهند. اگر در مرکز قرار نگیرد، محتمل ترین علت این است که انتهای لوله موشک مربع بریده نشده است. در صورت لزوم لوله را تعویض کنید. با استفاده از یک پیمانه اندازه گیری به اندازه یک قاشق چای خوری، مقدار کمی از خاک رس بنتونیتی خشک (4.0-4.2 گرم) را اندازه گیری کنید. از یک قیف متحرک یا یک قیف رمی برای ریختن خاک رس در لوله استفاده کنید. به آرامی طولانی ترین چکش را به داخل لوله بلغزانید. از آنجایی که خاک رس بسیار ریز است، اگر رامر خیلی سریع وارد شود، قسمت بالایی آن پف می کند.

 
نحوه ساخت موشک باروتی    


مینگ موشک باروت

فقط با استفاده از فشار دست، خاک رس را تا حد ممکن با فشار دادن آهسته بر روی چکش به سمت پایین، چرخاندن همزمان آن و چند بار بیرون کشیدن آن یکدست کنید. با بیرون کشیدن آن، خاکی که در داخل سوراخ رامر به بالا کشیده شده است، اجازه می‌یابد دوباره به داخل لوله بریزد. پس از مدتی احساس خواهید کرد که چقدر آن را پس بگیرید. گاهی اوقات کشیدن آن فقط یک اینچ یا بیشتر کافی است، و در بعضی مواقع نیاز است که چکش کاملاً بیرون کشیده شود و خاک اضافی به داخل لوله برگردد.
با چکش 10 ضربه نسبتا خوب به رامر بزنید. علامت حد را روی رامر رعایت کنید. باید حدود 2/1اینچ بالاتر از بالای لوله موشک متوقف شود. هنگامی که موتورهای موشک به خوبی کار می کنند، این نقطه باید بر روی چکش علامت گذاری شود تا ارتفاع نازل رسی کوبیده شده در لوله موشک را نشان دهد.
چکش را بیرون بکشید و بدون برداشتن لوله موشک از روی دوک و پایه، کل دستگاه را وارونه کنید و آن را روی یک سطح سخت روی یک تکه کاغذ بکشید. مقداری خاک رس شل از لوله خارج می شود. لوله راکت و دوک را به حالت عمودی در ناحیه رمینگ خود برگردانید.
یک بار دیگر نگاه کنید تا ببینید آیا نوک دوک در مرکز لوله است یا خیر. اگر اینطور نیست و لوله موشک مربعی بریده می شود، علت آن عمود بر خارج شدن لوله در حین کوبیدن خاک رس است. در طول رمینگ، همیشه لوله را با دست خود در حالت عمودی نگه دارید. هنگامی که خاک رس در جای خود فشرده می شود، لوله و  دوک موقعیت نسبی خود را حفظ می کنند، بنابراین مهم است که قبل از ادامه این کار درست انجام شود.
در مرحله بعد، کمی کمتر از یک قاشق چای خوری از پیشرانه باروت (2.0 - 2.4 گرم) را داخل آن بریزید و مانند قبل با استفاده از همان رامر، بکوبید.
با جابه‌جایی به رامر بعدی، دو مرحله دیگر از باروت استفاده کنید. دوباره، به علامت حد خود در اولین افزایش دقت کنید. هنگام ضربه زدن به موتور موشک، علامت‌های حد روی رمرها باید همیشه قابل مشاهده باشند. اگر علامت در داخل لوله موشک ناپدید شود، احتمال زیادی وجود دارد که چکش به داخل اسپیندل رانده شود. نتیجه می تواند یک ابزار موشکی آسیب دیده یا حتی بدتر از آن، اشتعال تصادفی پودر باشد.
به سومین رامر بروید و با دو افزایش دیگر ادامه دهید. از آنجایی که این رامر در نزدیکی بالای دوک استفاده می شود و رامر بسیار کوچک است، بستن سوراخ رامر بسیار آسان است. مطمئن شوید که سوراخ قبل از ایجاد هر افزایشی کاملاً خالی است (این توصیه مهمی در مورد همه چکش‌های مورد استفاده است). اگر سوراخ با پودر مسدود شود، می توان از یک مته قدیمی برای باز کردن سوراخ استفاده کرد. به آرامی مته را فقط با انگشتان خود به داخل سوراخ بچرخانید تا مته را بچرخانید. برای تغذیه بیت از موتور مته استفاده نکنید.
در این مرحله، بسته به مقدار پودر در هر افزایش، به استفاده از آخرین رامر (جامد) نزدیک خواهید شد. به علائم حدی روی این رامر دقت کنید تا خطر ضربه زدن به بالای دوک رامر نداشته باشد.
تقریباً 8/5 اینچ باروت جامد بالای نوک دوک را بکوبید. این یک فضای خالی تقریباً 8/5 اینچی در بالای لوله باقی می‌گذارد. سپس در یک قاشق چای خوری خاک رس بمالید تا لوله را ببندید.

خارج کردن موتور موشک از اسپیندل
در حالی که پایه را با دست دیگر نگه داشته اید، آستین رمینگ را به آرامی بچرخانید. اگر آستین (و فاصله‌دهنده تخته برچسب) برای شروع خیلی سفت نبود، قبل از اینکه لوله موشک بپیچد و از دوک آزاد شود، باید بپیچند و بلغزند. آستین را بردارید و کنار بگذارید.
در حالی که پایه را نگه داشته اید به آرامی لوله را بچرخانید. به محض اینکه احساس کردید لوله راکت آزاد شده است، با احتیاط آن را از روی اسپیندل خارج کنید. لوله می تواند کاملاً محکم روی دوک بچسبد، اما باید بدون استفاده از هر نوع ابزاری آزاد شود. (جدا کردن موتورهای موشکی بزرگتر می تواند بسیار دشوار باشد).
موتور موشک آزاد شده را با نازل پایین، روی یک سطح جامد رپ بزنید. باید مقدار کمی پودر شل وجود داشته باشد یا اصلاً بیرون نریزد. ممکن است موتور هنگام برداشتن آن آسیب دیده باشد یا ممکن است به اندازه کافی محکم کوبیده نشده باشد. ممکن است در هنگام روشن شدن دچار مشکل شود.

آماده سازی موتور موشک برای آزمایش استاتیک
با پیچاندن دو دور کاغذ سبک به دور لوله، یک نوک کاغذ را به انتهای نازل موتور موشک وصل کنید. از چسب نواری یا چسب سفید برای چسباندن کاغذ به لوله استفاده کنید. کاغذ باید 1-4/3 اینچ از انتهای لوله موشک امتداد یابد.
یک تکه کبریت مشکی 8 اینچی با کیفیت خوب را در هسته موتور موشک قرار دهید. یک قطعه لوله کبریت 2-2 /1اینچی را روی کبریت بکشید تا به نازل برخورد کند. برای نگه داشتن کبریت مشکی و لوله کشی در محل، یک گیره میخک را دور دماغه کاغذ ببندید.
موتور موشک را به اندازه 3/2 طول آن در زمین یا در ماسه با نازل/فتیله برای آزمایش استاتیکی دفن کنید.
فتیله را روشن کنید و عقب بایستید تا نتایج را مشاهده کنید. موتور موشک باید به سرعت روشن شود و به آرامی و تمیز بسوزد. اگر اینطور نیست، بخش عیب یابی را بخوانید. اگر موتور موشک به خوبی می سوزد، با غرش شدید و منفجر نمی شود، به آزمایش پرواز اقدام کنید.

تست پرواز موشک
همانطور که قبلاً توضیح داده شد، یک موتور موشک را بارگیری و فتیله بندی کنید.
یک رولپلاک4/1 اینچی یا چسب را به طول 30 اینچ ببرید و به موتور موشک وصل کنید. رولپلاک نیازی به افزایش 5 اینچ کامل موتور موشک ندارد و طول موتور موشک 3-2/1 اینچ زیاد است. دو نوار ماسک برای ثابت نگه داشتن چوب برای آزمایش اولیه کافی است. موشک کامل با چوب و فتیله باید تقریباً 60 گرم وزن داشته باشد.

راکت خانگی متصل به چوب

 
نحوه ساخت موشک باروتی

لوله پرتاب را مستقیماً به سمت بالا در زمین قرار دهید. چوب راکت را به سمت پایین در لوله پرتاب بلغزانید تا قسمت موتور روی لبه لوله پرتاب قرار گیرد. فتیله را روشن کنید و عقب بایستید تا نتایج را مشاهده کنید. موشک باید به سرعت به نیروی رانش کامل برسد و به سرعت از لوله پرتاب خارج شود. بدون بار، پرواز باید مستقیم و بسیار بلند باشد. مواظب موشکی که در حال سقوط است، باشید، زیرا همچنان آیرودینامیک است زیرا به پایین برمی گردد و بسیار سریع حرکت می کند. در صورت امکان موشک مصرف شده را بازیابی و بررسی کنید.

عیب یابی
مشکل: موشک به آرامی روشن می شود، به آرامی شروع به بلند شدن می کند و سپس به خوبی شتاب می گیرد:
راه حل: تمام سطح هسته داخلی پیشرانه باروت باید فوراً توسط کبریت سیاه روشن شود. دلیل اضافه کردن یک قطعه لوله کوتاه به کبریت این است که شعله را با بیشترین سرعت ممکن از کبریت سیاه به درون هسته شلیک کند. به عنوان مثال، اگر هسته فقط در پایین نزدیک نازل توسط یک تکه فتیله سبز رنگ روشن شود، تیک آف ضعیف خواهد بود.

مشکل: نازل موشک در زمان احتراق یا اندکی پس از آن منفجر می شود:
دلایل ممکن:
خاک رس به اندازه کافی محکم کوبیده نشده است.
خاک رس خیلی درشت بوده و به خوبی تثبیت نشده است.

پیشران خیلی سریع می سوزد. برای کاهش سرعت سوختگی، زغال چوب بیشتری به فرمول اضافه کنید.

مشکل: موتور موشک در زمان احتراق یا اندکی پس از آن منفجر می شود:
دلایل ممکن:
پیشران خیلی سریع می سوزد. برای کاهش سرعت سوختن، زغال چوب بیشتری اضافه کنید.
پیشرانه به اندازه کافی محکم پرتاب نشده است.
پیشرانه دارای ترک های داخلی، به دلیل افتادن موتور، یا انقباض ناشی از تغییر رطوبت دارد.
زغال چوب هنگام وزن کردن آن مرطوب بوده اما در حین آماده سازی مخلوط خشک شده است. اگر زغال چوب هنگام وزن کردن آن مرطوب است، شما آب و زغال چوب را وزن می کنید. این بدان معناست که پس از تبخیر آب، درصد زغال چوب در مخلوط کمتر از حد معمول خواهد بود. وجود زغال کمتر در مخلوط باعث می شود مخلوط کمی سریعتر بسوزد که ممکن است دلیل منفجر شدن موتور موشک باشد.

مشکل: موشک بلند می شود و شتاب کند است:
دلایل ممکن:
پیشرانه خیلی کند می سوزد. نیترات پتاسیم بیشتری اضافه کنید.
مطمئن شوید که موتور موشک به درستی روشن می شود.

مشکل: مسیر پرواز راکت پیچ چوب پنبه ای است و/یا لرزان است:
دلایل ممکن:
اسپیندل در حین رمینگ روی محور مرکزی لوله متمرکز نمی شود.
چوب خیلی سنگین یا بلند است. آن را کوتاه تر کنید یا از چوب سبک تر استفاده کنید.
موتور موشک با زاویه بر روی چوب نصب می شود.
چوب خیلی کوتاه است.

 
نحوه ساخت موشک باروتی

اصلاحات و بهبودها

هم خاک رس و هم پیشرانه باروت را می توان برای کاهش گرد و غبار هنگام شارژ موتور موشک دانه بندی کرد. باروت با آب مرطوب می شود تا زمانی که فشرده شود به شکل یک گلوله درآید. بیش از حد مرطوب نکنید. یک تکه صفحه سخت 4/1*4/1اینچی در یک قاب به عنوان نوعی "رنده پنیر" برای رنده کردن توپ باروت در یک لایه نازک روی یک ورق کاغذ بزرگ استفاده می شود. هنگام گرانول کردن باروت هیچ گونه چسباننده ای به آن اضافه نکنید. هدف این است که دانه های بسیار نرم و کوچکی از پودر بسازید که به راحتی خرد شده و به صورت یک توده جامد در می آیند. دانه بندی اغلب باعث می شود که پودر کمی سریعتر بسوزد، بنابراین تعجب نکنید اگر عملکرد موتور موشک در مقایسه با باروت غیر دانه بندی شده کمی پرانرژی تر باشد.

تقویت دم موشک: درصد زغال چوب نرمه (AFC) را می توان نسبت به زغال درشت تر (80 مش) کاهش داد تا زمان آویزان شدن و طول دم در هوا افزایش یابد. در راکت های بزرگتر می توان زغال 36 مش را امتحان کرد. زغال درشت تر نیز باعث می شود که مخلوط کمتر ناخالص و مخلوط شود. نسبت های مختلف AFC به مش 80 را امتحان کنید. دم بلند واقعا زیباترین ویژگی موشک های هسته سوز است و برای تقویت آن ارزش آن را دارد که با فرمول آن دستکاری کنید.
از نکات زیر برای ساده کردن فرآیند شارژ استفاده کنید تا بتوان صدها موشک را به نحو احسن به کار برد. به یاد داشته باشید که پرواز راکت ها بسیار چشمگیرتر از تک پروازها هستند.
یک نگهدارنده برای دوک و پایه ایجاد کنید تا بدون نیاز به نگه داشتن پایه با دست، چکش ها بیرون کشیده شوند.
یک قیف ram-through درست کنید.
طول ها را بلند کنید و انتهای چشمگیر رامرها را بزرگ کنید. به نظر من طول های رامر کمی کوتاه هستند و همه باید حداقل یک یا دو اینچ بلندتر باشند تا بتوان بهتر روی آنها چنگ زد. قطر 2/1اینچی این مجموعه واقعاً صورت پتک را پاره می‌کند و بزرگ کردن انتهای ضربه‌گیر چکش‌ها با درپوش ماشین‌کاری شده آن را در همان زمان گسترش و بزرگ‌تر می‌کند.
این یکی از موارد مورد علاقه من است: نوار اندازه گیری خود را تا انتها در مقابل صورت ضربه ای روی سر پتک بچسبانید (تصویر ابزار موشک در بالا را ببینید). این واقعا روند رمینگ را سرعت می بخشد. از قرار دادن مداوم پتک برای برداشتن اسکوپ و بالعکس جلوگیری می کند.
منطقه رمینگ را به طور موثر مرتب کنید تا هنگام شارژ موتور موشک همه چیز به روشی منطقی جریان یابد. با تمام تجهیزاتی که به درستی تنظیم شده اند، یک موتور موشک می تواند در پنج دقیقه یا کمتر روشن شود.

سوالات متداول
سوال: چرا من نیازی به آسیا گلوله باروت ندارم؟
پاسخ: هنگامی که مواد شیمیایی در حالت بسیار درشت به دست می آیند و باید به پودر ریز تبدیل شوند، آسیا گلوله ای مورد نیاز است. آسیا گلوله ای همچنین زمانی استفاده می شود که باید سرعت سوختگی را بیشتر از آنچه که با مخلوط کردن مواد شیمیایی به دست می آید افزایش داد. مواد شیمیایی خریداری شده باید از قبل به صورت ریز آسیا شده باشند و میزان سوختن راکت های باروت که هسته سوزانده می شوند عمداً پایین است.

سوال: رولپلاک های چوبی برای میله های موشک گران هستند. چه چیز دیگری برای استفاده خوب است؟
جواب: چوب های خود را از چوب کاج برش دهید. برای یک موشک چهار اونسی، خود چوب باید حداکثر 16 تا 20 گرم وزن داشته باشد.